Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok házőrzőnek?

Figyelt kérdés
Olyan fajta kutyát szeretnék, ami alkalmas lenne egy hatalmas porta védésére, de azért szelíd lenne és könnyen betanítható. Ti milyen fajtát ajánlanátok?

2015. febr. 28. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Mire szeretnéd betanítani?

Egyébként: komondor.

2015. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a komondort mondanám. De nem tanítható eléggé és csak a te családoddal lenne kedves mas emberekkel akiket beengedtél bizalmatlan lenne.


De németjuhász sem eossz választás. Na azokat meg ahogy megtanitod annyira lesz jó hazorzo, szelíd, es azok konnyen tanizhatoak! :)

2015. febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Német juhász
2015. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Riasztó, kamera. A kutyát megmérgezik, gázspary-vel lefúlják stb... Ahova egy betörő be akar menni oda be fog, egy kutya nem akadály. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy egy fajtatiszta kutya 100 ezer forintnál kezdődik. Ennyi pénzből meg már bőven van választék a kamerák, és riasztók között)


De ha már mindenféleképpen kutyát szeretnél, akkor komondor, kuvasz, közép ásziai juhász, kaukázusi, esetleg cane corsó jöhetne szóba. De mint mondtam (a magyar fajták kivételével) 100 ezer forintnál kezdődnek.

2015. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok mindenképpen fajtisztát :). A komondor pedig nem lenne túl jó, egy ismerősömhöz is úgy törtek be ,hogy 3 komondorjuk volt.... :( A németjuhász pedig túl szelíd. Én a dobbermann-ban gondolkodtam, az szerintetek megfelelő ilyen célra?
2015. febr. 28. 13:27
 6/10 anonim ***** válasza:

A dobermann semmiképpen, mert lakásban kell tartani, a szőre miatt is és a gazdához való nagyon erős kötődése miatt is. Munkakutya, nem házőrzésre való, inkább személyvédelemre, megfelelő képzés után. A kerti tartás tönkretenné mind lelkileg, mind testileg. (Tapasztalatból beszélek).

Házőrzésre, hatalmas portára, kinti tartásra a nagytestű pásztorkutyák valók, amit már felsoroltak előttem. De a legmegbízhatóbb egy riasztóberendezés, a kutyák simán megmérgezi, lefújja stb., ha valaki valóban be akar törni. Ha CSAK házőrzés miatt kellene kutya, akkor célszerűbb és olcsóbb riasztóberendezést felszerelni.

2015. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy dobermann és németjuhász kb. egyformán szelíd, és hasonlóak az igényeik is, annyi a különbség, hogy dobermann talán pörgősebb, nagyobb mozgásigényű, és kissé makacsabb, nehezebben nevelhető engedelmességre, mint a nj. És persze, hogy a dobi mindenképp lakásba való.
2015. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Komondor, kuvasz, német juhász, kaukázusi. Nekünk ilyenek voltak, mindegyik nagyon intelligens és a gazdi számára könnyen kezelhető volt. A kaukázusi nemsemmi jószág volt, szétkapta a szomszéd két rotiját, mivel átszabadultak és kivégezték a kis pulinkat. De hihetetlenül értelmes jószág volt, kisgyerekként is simán játszhattam vele.
2015. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Menhelyeken nagyon sokszor olvasom a leírást, hogy telepőrzésre megfelel, idegenekkel bizalmatlan, jó házőrző, stb. Próbálj meg te is keresgélni. Igaza van az első (?) válaszadónak, hogy ha a betörő be akar menni, akkor be is fog, és nem fogja érdekelni a kutya élete ( sajnos a miénket is megmérgezték), de elriasztásnak nem rossz. Ha esetleg a pénztárcád engedi, tarthatnál kettőt is egyszerre, hogy levezessék egymás energiáit, és ne legyenek magányosak. Pl. ismerősömnek van egy komondor és egy puli, és nagyon viccesek egymás mellett:) De sok keverékben van őrző-védői véna:)

A mostani kutyunk nekünk egy mentett amstaff, és még néha minket is megugat, ha sötét van, és nem ismer fel egyből :) Azt nem tudom, hogy ténylegesen neki menne-e valakinek, de a tapasztalatok alapján kevés embert fogad el:)

2015. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Boxer vagy német juhász de ink. Boxer az sokkal barátságosabb , és nagyon játékos, de idegeneket ugatja jol, tusom mert nekem is Boxerem van :*
2015. febr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!