Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne jó lakásba?...

Milyen kutya lenne jó lakásba? De kertes házba is milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A vizsla milyen lenne...mit gondoltok róla...tanácsokat kérek bármelyik kutyával kapccolatban vagy vizslával kapcsolatban :) nagyon szeretnénk kutyát...de nm tuddjuk honnan..és hogy milyet szeretnénk :) lécci ajánlgassatok..és győzzetek meg a kutya fajtájáról egy jó leírással :) köszönöm előre is tényleg :) :) :)

2015. febr. 10. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Labrador nagyon kedves, könnyen tanítható. Simán lehet lakásba vinni, nem kell neki a nagy tér sem. [link] Egyébként itt sokmindent megtalálsz ;)
2015. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Lakásba könyörgöm semmilyet. Kíméld meg az alsószomszédaidat. Azok is emberek
2015. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miert, masodik, mit okoz a kutya az also szomszedoknak???


Szerintem menhelyen nezegessetek.

2015. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Ha a gazdája képtelen megnevelni és helyesen tartani akkor egész napos stresszt a fel-le rohangálással (főleg ha nagytestű) Ha a gazdája elmegy otthonról szűköl, vonyít, éjszaka pedig ugat. 2-3 határidőre leadandó idegen nyelvű publikáció, és egyetem mellett egyenlő a sárgaházzal. És persze értesd meg a kedves szomszéddal aki szerint a saját lakásában azt csinál amit akar.
2015. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Aha, es honnan veszed, hogy a kerdezo keptelen megnevelni? Vagy csak siman a frusztraciodat akarod rajta kielni?
2015. febr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Imádom hogy a kutyások egyből nekitámadnak annak akinek esetleg, teljesen véletlenül az övéktől eltérő véleménye van, és ezt merészeli leírni. Onnan feltételeztem hogy a kérdésből egyértelműen kitűnik hogy a kérdezőnek első kutyája lesz, és ha még azt sem tudja milyen fajtát akar, akkor valószínűleg a nevelés metódusaival sincs tisztában. Félreértés ne essék, szeretem a kutyákat, a páromét is imádom, mint ahogy minden állatot. De azt is vallom hogy lakásba semmiféle olyan állat nem való ami potenciálisan zavarhatja a körülöttünk élőket, csak azok beleegyezésével. Ez éppen olyan alapvető kéne legyen mint hogy normális ember nem dohányzik a teraszon, vagy a lépcsőházban, mert máshoz bemegy a füst. Mea Culpa, hamu a fejemre hogy merészeltem megemlíteni egy fontos dolgot ami a lakásban kutyatartás során felmerülhet. Gondolom a kérdező sem szeretne a zajra esetleg érzékeny szomszédokkal évekig harcolni, meg lépcsőházban ordibálni.
2015. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"valószínűleg a nevelés metódusaival sincs tisztában." Nyilvan meg rengeteget kell tanulnia, de azert ne allitsd mar, hogy elso kutyas nem nevelheti jol a kutyajat, az pedig, hogy mennyire van tekintettel masokra, nem a kutyas tapasztalataitol fugg. Meg eleve, hinnan veszed, hogy berhazban el also szomszedokkal? Te csak siman trollkodsz, ez a baj.
2015. febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem trollkodok, csak preventív célzattal felhívtam a figyelmet egy problémára amit a magyarországi kutyatartók igen jelentékeny része figyelmen kívül hagy. Egyébként a kérdés szövegezésében a "lakás" és a "kertes ház" elég expliciten külön volt választva, a lakás nekem a társasházat jelenti, ahol bizony vannak szomszédok, legtöbbször alsó is. Ha néha figyelnénk egymás mondanivalójára is, nem egyből a trollt meg a provokátort látnánk a másikban, akkor sokkal szebb lenne a világ.
2015. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek, nem is szeretnék nagyon belemerülni mert előző leírta a lényeget.


Egyébiránt pedig kérdező figyelmébe ajánlom a Futrinka nevű egyesületet, ahol többek között vizsla kutyák mentésével is foglalkoznak.


Nézegesd az oldat, írj e-mailt és biztos vagyok benne, hogy komoly felvilágosítást fogsz kapni kutyaügyben:)


www.futrinkautca.hu

2015. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha kommentet írsz, tartsd be a következőket:

• Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!

• Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik! Ha valaki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszolt neked, akkor inkább jelentsd az info(kukac)gyakorikerdesek.hu-n, mint hogy magad próbálod megoldani a helyzetet, és magad is minősíthetetlen hangnemben kezdesz társalogni!

• Fenntartjuk a jogot, hogy kommentedet (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük.

Ezt írja ugye a honlap minden kedves látogatónak, önöknek is :) Jogosan van kiírva. Tartsuk be!

Köszönöm a kommenteket, bár leginkább csak párbeszédeket láttam és csak 1-2 választ a kérdésemre. Én csak tanácsot kértem azoktól akik kutyások:) de a kommenteken,ömm,mást láttam, haddjuk is :(

az utolsó kommentelőnek is köszönöm a futrinka utcát , már ismerem őket mert ismerősöm is onnan hozta el barátját és követem már évek óta őket(facebook). Kérem szépen értek a kutyákhoz, tudom hogyan viselkednek, ezt mind azért , mert már vigyáztam ismerősök kutyijaira is csak nkem nm adódott lehetőség hogy tarthassunk:) De ez mellékes, én most a kérdést azért tettem fel, hogy a kedves kutya tartók segítsenek mégjobban a választásban, a tartással kapcsolatos dolgokban :) Elsősorban egy másik ismerősnek segítek keresni kutyust :) kérem tényleg segítő kommentekkel dobjanak meg :) ne legyen semmi komment ami nem ide tartozik, ne legyenek sértő szavak ami elszomorítana itt mindenkit:) szép napot: )

2015. márc. 8. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!