Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kapják fel ölbe a...

Miért kapják fel ölbe a kistestű kutyáikat gazdáik, vagy indulnak el más irányba, ha meglátják német juhász kutyusomat?

Figyelt kérdés
2015. febr. 28. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
A kutyád nagytestű. És "farkaskutya". Valószínűleg volt már nekik nagytestű kutyákkal rossz élményük.
2015. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
egy farkaskutyád van, jó reggelt :)
2015. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Mert előfordul, hogy a kutyák nekiugranak a másiknak, ha nincsenek rendesen megnevelve, ezt gondolom, mint kutyatartó, te is tudod, mint ahogy azt is, hogy a kutyáknak nincs a homlokukra írva, hogy milyen nevelésben részesültek, a gazdák pedig nem szeretnek kockáztatni. És mivel egy nagyobb testű kutya könnyedén széttép egy kicsit, ezért jobbnak látják elvinni onnan, hiszen a te kutyádon sincs feltüntetve, hogy mennyire fegyelmezett. Ha annyira zavar, akkor akár rá is írhatod. :DDD
2015. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az én kutyám 9 hónapos, de még soha nem hallottam morogni se. Soha nem lép fel támadólag, egyetlen kutyát sem kapott még meg, de őt már igen, és épp ilyen kis ölebek. Személy szerint én pl. pont az ilyen kiskutyáktól félek, ők már próbáltak megharapni, vagy támadni, de nagytestűvel (még) nem volt negatív élményem.
2015. febr. 28. 20:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy málészájú labradorom van, aki a légynek se tudna ártani, de vele is ezt csinálják páran. Engem nem zavar. Mi van, ha azért veszi fel, mert a saját kutyáját ismeri és tudja róla, hogy esetleg nekiugrana az enyémnek, mert annyi esze van?
2015. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled kérdező, és átérzem a helyzeted, de sok ilyen szituációval fogsz még szembesülni, meg kell szokni. Rottweiler szukám van, imádja a kistestű ebeket, jól eljátszik azzal akinek megengedi a gazdája, de a legtöbb még pórázon is messzire kikerül. Engem már nem zavar, és valahol meg is értem, ha csak a súlykülönbséget veszem, hiszen elég egy rossz ugrás a kutyám részéről és már sérült is a padlócirkáló.
2015. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ma a kis portörlőmmel direkt odamentünk egy németjuhászhoz:) Nálatok is biztos van olyan aki nem félti a kutyáját a tiedtől.
2015. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ugyanazért, amiért a német juhászos gazdák félve húzódnak le az útról a kutyájukkal, amikor a komondorral arra sétálok. Sokan féltik a kisebb kutyájukat egy nagyobbtól.
2015. febr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy a rendszeresen sétáltatott kutyák nem túl gyakran szoktak olyan idegbetegek lenni, hogy egymásra támadjanak. Vagy az is lehet, hogy mégis működik az, amit itt cáfolni szoktak, hogy egy szuka kisebb eséllyel kerül bajba. Mert az én labimmal nem szokott balhézni senki.
2015. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nekem kanom van...
2015. febr. 28. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!