Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok ajánlani egy...

Mit tudtok ajánlani egy rottweilerhez?

Figyelt kérdés
Márciusban kapok egy rottweilert, lehetőleg fiút, és kölyköt. Van egy 9 hónapos unokahúgom, és egy 4 éves unokaöcsém. Mikor lehet őket egymáshoz szoktatni? Ja, és van még egy kutyám, és egy macskám is. Nem őrzőkutya, inkább családi társ lesz.
2010. febr. 13. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát családi kedvencnek én nem a rotit ajánlanám kapásból, ha nem kell őriznie, akkor mi a devláért kell kisgyerekek mellé tenni? És a kérdést sem értem teljesen... Most ajánlani kell valamit mellé (mit?), vagy szoktatási tippeket kérsz?

Hát ha az utóbbi: mértékkel, lassan és fokozatosan, mert baj lesz...

2010. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Láncot és szájkosarat!

Egyetértek az elsővel!

2010. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy roti is tud nagyon gyerekszerető,kedves társ lenni, persze hozzáértő kezek között, lehetőleg suliba is járva. Attól, hogy a roti egy roti, nem kell azonnal lánc neki.


Szerintem jobb,ha a kiskutya kiskorától fogva megismeri a gyerekeket(nem csak a rokonokat), és akkor később sem lesz baj.

De tényleg nem szabad ölebként kezelni...

2010. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyszerű CSALÁDI KUTYA a roti! Kedves első két válaszadó, ha nem ismered ezt a kutyát, inkább ne válaszolj légszíves. Már egész kiskorától érdemes a többi állathoz szoktatni, illetve az emberekhez.
2010. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Láncot és szájkosarat?

Na az ilyenek miatt vannak a kutyatámadások!Egy kutyát ha így tartasz(főleg egy rotit)attól lesz agresszív!

A Kérdezőnek válaszolva pedig már első naptól el kell kezdeni a szoktatást!De azért arra figyelj,hogy mindig felnött felügyelet mellett legyenek a gyerekek a kutyával.

Nekem anyukámék rotikat tenyésztenek 4 éves koromtól,most 26 vagyok,felnőttem mellettük,nem ettek meg... :)

2010. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A második vagyok. Igaz, nem vagyok egy kutyazseni, delátam, amit láttam. Ikerházban éltünk 1 másik családdal mikor 15 voltam. Volt egy 4 hónapos kislányuk. Meg egy roti. Imádták, és bevallom, én is. Szép és okos kutya. Az a kutya is a legjobbat kapta, imádták, szerették, igazi családtag volt (lehet amúgy, h ez volt a baj forrása). Még szakértőt is hívtak, hogy a baba érkezésekor minden oké legyen.

Hátn annyit mondanék, hogy 4 hónap múlva a roti csak úgy átharapta a baba torkát, míg az anya főzött a konyhában. Csak úgy. Nem volt egyedül, mert az anya rálátott mindkettőre, a baba a nappaliban, a kutya az előtérben. Meghalt a kislány.

Én nem engedném a gyerekem közelébe a rotit, még azt se, akit oyan szeretettel neveltek, mint egy gyereket. Mert attól a kutyától sosem lehet 100%ig biztos, mit várhat az ember. Ezt azok a kutyások mondták, akik két nappal később elvitték a rotit.

Hát nem az én dolgom, ki mit csinl a rotijával, meg a gyerekével. Ez egy szubjektív vélemény, egy szubjektív élmény. Aztán mindenki azt csinál, amit akar. Nem akartam senkit megsérteni a véleményemmel, csak elmondtam...

2010. febr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem együtt lakunk a "kicsikkel", de hetente találkozunk. :) láncon nem tartom, mert úgy vadul el, és szájkosarat is csak buszra, meg ilyen helyekre adok rá. (vagyis csak fogok) a rottweiler nagyon gyerek- és családszerető. :) nem mindig a kutya hibája, mert pl. én olyanokról is hallottam, hogy egy 6-7 éves gyerek bottal piszkálta/ütötte a láncon tartott rotijukat... köszi a biztató válaszokat, az építő kritikák mindig jól esnek. :) am. a kérdés lényege, hogy akinek van/volt rotija, az miket tud "ajánlani". nekem még sosem volt rottweilerem, de van egy másik kutyám. :)
2010. febr. 14. 14:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz az alatt hogy ajánlani?

És a másik kutyusod amúgy milyen fajta?Fiú v lány?

2010. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ivartalanított lány, tacskó-labrador keverék. úgy értem, hogy miként bánjak vele, pl. csibészeltetés ajánlatos-e, vagy ilyenek. :S pontosan én sem tudom megfogalmazni. :D
2010. febr. 15. 06:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem,hogy milyen a másik kutyus,mert (nálunk legalábbis) a fiú rotik,nem jöttek ki jól soha más kan kutyával,de ha lány akkor szerintem nem lesz probléma.

Csibészeltetni nem kell,szerintem felesleges ilyennel "vadítani" ha családi kutyának szeretnéd,de ha elviszed kutyasuliba,az ártani nem fog neki... :)

2010. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!