Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyaralás szabályai Horvátorszá...

Nyaralás szabályai Horvátországban kutyikkal?

Figyelt kérdés
Milyen szabályai vannak a Horvátországi nyaralásnak kutyával? Az apartman fogadja, de tengerparttal mi a helyzet? Azt tudom, hogy chipp, vagy tetkó kell nekik, sajna enyémnek nincs még. De a többi szabály?? Tudtok valamit róla?? Köszi a válaszokat!
2010. febr. 14. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Loooool minek viszed a kutyádat nyaralni???:D

Nincs vki rokon vagy szomszéd aki napi egy-két alkalommal ad neki enni amikor nyaraltok?

Azt se értem hogy miért télen jut eszedbe a nyaralás

2010. febr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

6. Horvátországba történő beutazás feltételei


Horvátország nem tagja az Európai Uniónak (ún. harmadik ország), ezért oda a vonatkozó EU rendelet szerint nem érvényes az EU-s kisállat útlevél. Ennek ellenére, a kialakult gyakorlat, és a rendelkezésre álló tapasztalatok szerint az ottani hatóságok teljes mértékben elfogadják az érvényes egységes európai állatútlevelet. (1. pont) Ennek hiányában mindenképpen a (korábban szokásos) hatósági állatorvosi igazolást kell beszerezni, és azzal lehet utazni. Amennyiben nem útlevéllel történik az utazás, hanem hatósági állatorvosi igazolással, akkor visszafelé, a magyarországi belépéshez be kell szerezni egy horvátországi hatósági állatorvos igazolását! (Célszerűbb ezért az EU-s állatútlevéllel történő utazást szorgalmazni.) A Horvátországból történő visszautazás esetén nem szükséges az előzetes vérvizsgálat, mert Horvátország az EU azon országfelsorolásában van, ahonnan ez nem szükséges.


forrás: [link]


Amúgy a tengerparton vegyes a helyzet, attól függ, hová mentek, milyen zsúfolt a hely... láttam már pici kutyákat a strandon, amiért nem szóltak, akik ott voltak, de erre játszani veszélyes dolog. Mi egyszer voltunk ott két kutyával, de olyan helyen strandoltunk, ahol szinte senki sem volt.

Arra figyelj, hogy mikor mentek nyaralni: ha a nagyon meleg nyári hónapokban, akkor a kutya hőgutát kaphat. Én mindenképpen az elő- és az utószezont ajánlanám. Akkor már a turista is kevesebb, és nincs olyan meleg.

2010. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

az elsőnek:Tudod,valaki annyira szereti a kutyáját,hogy semmi pénzért nem hagyná otthon.Én inkább nem mennék nyaralni,mint hogy otthon hagyjam.

+Gondolom azért most kérdezi,mert a nyaralást,főleg ha külföldre megy,akkor nem két héttel előtte kell elkezdeni szervezni.


Kérdezőnek: [link]


Ennek a linknek az alján ottt van,hogy házikedvencek...

2010. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:

Nem csak chip kell hozzá, hanem útlevél.

Állatorvos! Útlevelet csak ő adhat, az útlevélnek pedig feltétele az azonosíthatóság: tetoválás vagy chip.

Más feltétel nincs, csak póráz kell rá.

Jó nyaralást!

2010. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az első kommentelőnek, Lool neked! Mit szólsz bele, ha nem érdekel a dolog?

Amúgy csak, hogy kielégítsem kíváncsiságodat, igen, most gondolok rá, ugyanis most gondolok a nyárra, és lefoglaltam egy egéssz hetet Horvátországba. És van rokonom, aki át tudna jönni egy nap egyszer ránézni vagy akár kétszer is a kutyánkra, demivel kicsi, kis termetű és fiatal is, igényli, ha foglalkoznak vele, és szerintem egy kutyának nem elég, ha enni kap. Eddig nem volt lehetőségem ilyenre, mert nagyobb kutyám volt. Eszembe se jutott elvinni őket, de egy ilyen kis pamacsot nehezebb otthon hagyni. Köszi a hozzászólásokat!

2010. febr. 16. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!