Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a kutyasétáltatás szabályai?

Mi a kutyasétáltatás szabályai?

Figyelt kérdés
Pl.: melyik oldalon kell vinni?
2010. jan. 10. 11:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%

Én csak egyet tudok, hogy póráz és szájkosár kötelező. Kivéve persze, hogy ha direkt erre a célra kialakított futtató van a környéken. De utcán, lakott területen kell.

Szinte senki sem tartja be, még azt se, hogy legalább egy pórázt rakjanak rá a kutyára.

Minap is megtámadott egy szabadon lévő kutya. A gazdája meg csak állt ott tőlünk pár méterre és hívogatta a kutyát negédesen...mondanom sem kell a kutya magasról letojta, mert éppen ugatva, vicsorogva jött felém.

2010. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Erre nincs szabály hogy melyik oldalon kell vinni, azt tudom hogy a kutyaszart fel kell szedni (én is megteszem és ki lehet birni), meg hogyha harapos a kutya akkor szájkosár, meg a te érdekedben amig nem hallgat a nevére addig ne engedd el. Ja és ha szukárol van szo, és nincs ivartalanitva, akkor ha éppen tüzel, olyan helyre vidd ahol nincs kutya és tüzelés ideje alatt ne engedd el.
2010. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
Ez egy hülye kérdés. A kutyasétáltatásnak nincsenek ilyen szabályai, hogy melyik oldalon kell vinni, ott viszed, ahol neked tetszik. A munkakutyások lábnál követésnél bal oldalon viszik, ez onnan jött, hogy a kutyás rendőrök a jobb oldalukon tartják a fegyvert és a kutya akadályozná őket, ha gyorsan elő kell kapni. Az, hogy kell-e póráz és szájkosár, attól függ, hol laksz, ezt törvényben szabályozzák. Úgy sétáltasd a kutyádat, hogy ne zavarjon senkit, legyen behívható, szedd fel a kutyapiszkot stb.
2010. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
fhuu az leosnek az olyat e is utalom legsziveseben sza*ra vernem ilyenkor a gazda pofajat velem meg setakltatom a kutyamat nekem ilyen kis sicu kutyam van jon a kis sza*ros 13 eves pidbulljaval azt elkezd menozni majdnem neki ugrot a kutyamnak o meg mosolygot ram fhuu de bevertem volna a fejet azt ha valamit scinalsz a kiba*szot allataval akkor meg feljelent
2010. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
kaksi összeszedés, és póráz használata kötelező. azon az oldalon viszed, amelyiken akarod:)
2010. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
De általában azt szokták mondani hogy bal oldalt menjen láb mellett a kutya, a póráz vége a jobb kézben és test előtt átvezetve a ball kézbe-de ze csak egy hivatalos forma.
2010. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

vannak szabályok.

*a veszélyes kutyákat szájkosárral kell vinni.

*a forgalomhoz közeli sétánál póráz KÖTELEZŐ

*ha a kutya szabadon a láb mellett jön ajánlott, hogy a bal oldalon menyjen.

*a saját kutyájának a piszkát mindenkinek kötelező felszedni.(másét felszedtem, mert otthagyta...)

*a kötelező oltásoknak meg kell hogy legyenek

*tüzelő szukával kanokhoz közel nem naon kéne, hogy oda menyjen

*a járókelőket ne zavarja meg a kutya(ne ugráljon fel rájuk, ne harapja meg őket, ne ugorjon a lábuk elé)

mindenki saját felelősségre teszi ezeknek az ellentetjét.

2010. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A mi környékünkön pl.: a legtöbb ember nem is tesz pórázt a kutyájára, én teszek, de egyszere egy kutya neki ment az enyémnek. A gazdája tudta, hogy az ő kutyája nem szereti az enyémet és nem fogta meg. Úgyhogy hiába vittem el a kutyámat a másik kutya követte. Úgyhogy ennyit a pórázon sétáltatásról. Szájkosarat se tesz senki a kutyájára és a kutyapiszkot se szedik fel utánuk, pedig direkt vannak kinn ilyen kukák is.
2010. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

-bal oldalon kell vinni. Ez onnan ered, hogy vadászkutyáknak mindig bal oldalon kell lenniük, jobb oldalon a puska és a hajtó van.

-nem szoktunk szájkosarad adni rájuk, bár elméletileg kellene. Mondjuk annyira félnek az idegen emberektől, hogy biztos nem harapnák meg őket.

-bőrpóráz, semmiképp se az a kihúzható, mert nem tudod megtanítani a kutyát, hogy rendesen menjen. Bőrpórázzal tanított kutyákat később tudsz póráz nélkül is sétáltatni, nem szaladnak el. (tapasztalat)

-erdőre, mezőre vidd ki. Ott lehet póráz nélkül, és nem utána felszedni, amit kinyom

2010. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
labradorra is kötelező kosár?
2010. jan. 10. 17:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!