Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez az ebösszeírás? Honnan...

Mi ez az ebösszeírás? Honnan tájékozódhattam volna róla, Hogy mikor, hol?

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a lakóhelyednek honlapja, ott. Ha van a lakóhelyednek önkormányzata, felhívod őket.

Egyébként 3 évente kötelességük az önkoriknak összeírni. Letelt az első 3 év. ismét összeírnak. Ahol nem csinálták meg az eltelt 3 évben, azoknak most már kötelező.

2015. márc. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmit nem találsz a neten, a jegyző irodáját keresd, a jegyző feladata az ebösszeírás megszervezése.
2015. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Én úgy tudom, hogyha elviszed a kutyádat chippeltetni, akkor automatikusan bekerülsz az összeírásba.

Nekem azt mondta a dokinő, Budapesten.

2015. márc. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. Az ebösszeírást az önkormányzat szervezi és mindenkinek be kell jelentenie a kutyáját. A petvetdatában levő adatokhoz annyi köze van, hogy majd összevetik velük a beérkezett adatokat. Elvileg egy harmincezres bírsággal fenyegetnek, ha nincs bejelentve a kutya, a gyakorlatban még nem lehet tudni, mi lesz.
2015. márc. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megtaláltam a nyomtatványt, március 27 a határidő, de már ma leadtuk mindkettőt :)
2015. márc. 3. 10:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy hülyeséget mondtam, hát pedig nem.

Megnéztem az önkormányzat oldalát és én pont abban az állatorvosi rendelőben voltam chippeltetni, amelyik címet itt írják, hogy ott van az ebösszeírás. [link]

A beírás nekem itt megtörtént.

2015. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudhatom, hogy mi van Terézvárosban, felőlem ott akár úgy is lehet, ahogy mondod, bár a linkeden semmi ilyesmit nem írnak, világosan oda van írva, hogy le kell adni a kitöltött ebösszeíró lapokat. Ha megcsinálja helyetted az állatorvos, akkor örüljél, de hogy ez abszolúte nem általános, arra mérget vehetsz. Nálunk Óbudán úgy zajlott ez a dolog nyár végén, hogy minden háztartásba bedobtak egy felhívást meg egy lapot és kitöltve le kellett adni az önkormányzatnak.


Eleve ez az "elviszed chipeltetni" már sántít, mert ugye az ember ezen már rég túl van, én konkrétan 4 éve, az önkormányzatot meg az aktuális állapot érdekli.

2015. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!