Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebösszeírás? Részletek lent

Ebösszeírás? Részletek lent

Figyelt kérdés

Ebösszeírást tartanak településünkön, de....

Nem akarok kibújni semmiféle kötelezettség alól!


...albérletben vagyunk egy másik városban, mint ahova be vagyunk jelentve. A tulaj nem tudom, hogy fizet-e adót az albérlet után (nem is érdekel különösebben), de még véletlenül sem akarnám kellemetlen jogi helyzetbe hozni avégett, hogy bejelentem a kutyát az ebösszeíró lapon.

És ha minden igaz, akkor max. fél évig maradunk ezen a helyen és megyünk másik városba.

Tudja vki, hogy mire használják fel a megadott adatokat? Tényleg, csak "megszámolja" a polg. m. hiv. a kutyákat vagy van még vmi mögötte?


2013. nov. 12. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A microchip alapján hová van bejelentve a kutyátok?


Egyébként ha a kutya lakcíme változik, azt az ebösszeírás után mindig be kell majd jelenteni az önkormányzatnál is.

2013. nov. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem teljesen tiszta ez a dolog. Nekem van egy lakásom, oda vagyunk bejelentve és a chip-hez is az van megadva, viszont bérelünk egy házat, fizikailag itt lakunk, ezért ez is benne van a chip-ben ideiglenesen, de innen bármikor el kellhet mennünk, lehet már egy vagy két hónap múlva. Most akkor ilyenkor mi van?
2013. nov. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is most van, az állatorvos szerint nem nagyon fogják elolvasni a lapokat. Szerintem beszélj erről a főbérlővel, de ha kérdezősködnek, mondhatja azt, hogy csak vigyáz egy barátja kutyájára, amíg az beteg/külföldön van stb.
2013. nov. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Írjátok be az albérleti címet a kutyának. De ha költöztök, majd át kell, hogy jelentsétek.

Szerintem ez az ebadót alapozza meg.

2013. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
Szerintem az a cím kell, amire a chip regisztrálva van.
2013. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Természetesen ez a cím van regisztrálva, és az én nevem, hiszen ha bármi történik, ne Debrecenbe keressenek, amikor Zalaegerszegen lakom. (csak példa volt)

Akkor ezek szerint megkerülhető a dolog, ha átiratom az állatorvossal a címet? És ha jönnek ellenőrizni, akkor azt mondjam, hogy csak időnként van itt a kutya rövidebb-hosszabb időkre?

Ahol a bejelentett címünk van, ott már év elején lezajlott az ebösszeírás. (most olvastam utána)Ha jól tudom, akkor 3 évente kötelező "bevallani" a kutyákat. Ha jól sejtem, akkor ilyen formán nem szabhatnának ki bírságot, az adatlap nem kitöltése végett. (30 ezer Ft-os tétel olvastam [link]

Tényleg nem a felelősség alól akarok kibújni, akár az ebadót is fizetném, de nem kéne, mert menhelyi és ivartalanított a kutyus, csak mint írtam nem akarom a tulajt bármilyen kellemetlen helyzetbe hozni. (És nem is találom hirtelen az oltási könyvet, ami alapján ki lehetne tölteni)

2013. nov. 12. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, a kutyám az állandó lakcímemre van bejelentve, de most épp 80km-rel arrébb lakunk, albérletben, bár mi valószínű, hogy hosszú távon is maradunk. Itt épp most ért véget az ebösszeírás, én nem jelentettem be, mert papíron ez a kutya nem "ide valósi".
2013. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Párom azért ment állatorvoshoz, mert ott van bolt is, ahonnan vett bolhairtót. Amúgy majd tavasszal kell vinni oltani a kutyánkat DE BP-en lakunk albérletben, viszont máshova van bejelentve az állandó lakcímünk is, és oda tartozik a kutya chipje is.

Páromnak azt mondták, hogy ezt a lapot nem is kötelező kitölteni. Akkor meg minek van, ha nem kötelező? Abból nem kapnak releváns adatokat. Plusz a chip miatt úgy is nyilván van tartva az összes chipel rendelkező eb, aki meg nem is viszi orvoshoz a kutyáját soha, arról nem is fognak megtudni adatokat... szóval végkép nem értem de én nem fogom kitölteni ezt.

2013. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!