Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igy is lehet állatvédelemből...

Igy is lehet állatvédelemből feljelenteni? Lent

Figyelt kérdés

Kutyánkat kiengedtük kertből kicsit szaglászni miközben utcát havat lapátoltam. utcánkban van fekvőrendőr,autó kb 40-50 km sebességgel elcsapta kutyánkat nem élte túl. ez akár gyerek is lehetett volna is.

Jogom van feljelenteni?rendszámot felirtam már.


2010. febr. 14. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
hát feljelentheted, de nem sok a reményed a büntetés felé. nekem a legkedvesebb csivavámat 4 évesen bassebaal ütővel ütötték agyon....
2010. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Feljelentheted, de nem fognak tenni semmit. Ez itt magyarország, mindenkinek joga van mindenhez, de a normális, tisztességes embernek levegőt venni sem. Állatvédelmünket pedig gondolom nem kell bemutatni. Halálra kínzott kutyáért is mit kap? 1 év felfüggesztett?
2010. febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Egy próbát megér, hátha valaki felkapja a fejét, még ha nem is az állat miatt, hanem, hogy gyerek is lehetett volna. (azért sokra ne számíts, de valahol el kell kezdeni, hátha)

Sajnálom a kutyusod. :(

2010. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom a kutyádat!

Ettől függetlenül viszont sajnos te is hibáztál és ezt valószínűleg nem néznék el Neked. A kutyát ugyanis ha közterületre vitted, pórázon kellett volna lennie. Tudom, a legtöbb kutyás ezt pont a kutyája miatt nem teszi mindig, de a szabály az sajnos ez.

Éppen ezért a gázolót legfeljebb gyorshajtásért fogják elővenni... És még az is lehet, hogy Téged is megbüntetnek, mert nem volt pórázon a kutya.

Ez van, sajnos.

Még egyszer: Őszintén sajnálom a kutyádat és ha rajtam múlna, én bizony leültetném a gázolót... De sajnos nem rajtam múlik...

2010. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
kihívtam járőrt ez ügyben,ő is mondta a szabályokról. én még a gyorshajtásért miatt fel lehetne jelenteni mert utcánkban van sok gyerekek ebből is baj lehetett volna, de ez a rendőr mondta bizonyiték hiányában nincs mit tennünk és hogy én is hibáztam. :-(
2010. febr. 14. 15:05
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a kutyust. Más nem látta esetleg, lehetnek tanúk. Bárkinek is a hibája, gyorsan hajtott és nem állt meg, már ezért is megbüntethetik, egy próbát megér...
2010. febr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de egyértelmüen te vagy a hibás. Kiengeded a kutyát az utcára, a kocsik közé, miközben senki nem figyel rá??? Nagyon felelötlen vagy ...

Mellesleg örülj neki hogy a kocsi tulajdonosa nem perel (vagy fog beperelni) a kocsiban okozott kárért, mert megteheti.

Az meg nem kifogás hogy gyerek is lehetett volna .. a gyereked is ki fogod majd engedni az utcára egyedül futkározni?

2010. febr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Cserbenhagyásos volt vagy megállt?
2010. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a hibás. A kutyát nem lehet kiengedni az utcára hogy megsétáltassa magát. A kutyával rendszeresen együtt kell sétálni, ha nincs kiképezve akkor pórázon. Ha ki van akkor láb mellett, vagy járdán mászkálhat. Velem is kijönnek a kutyák ha dolgom van a ház előtt, de nem mennek el ha én nem engedem meg pedig nálunk nincs is forgalom. Szerintem ez törvényben is le van írva hogy őrizetlenül nem mászkálhat az utcán. Lehet hogy gyorsan hajott a kocsi, de a te kutyádnak semmi keresnivalója az úton nélküled.
2010. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Út és utca azért van különbség. mi utcánkban ki van rakva tábla zóna 30 km maximum ezt körültekintően megelőzhető lett volna .ha nem hajtana ilyen gyorsan az idióta kutyusunk kisebb sérüléssel vagy kikerülte volna időben vagy időben le tudta volna fékezni mint más mindenki aki állatbarát.ez az őrült meg ment tovább egy ideig majd kiszállt hogy ellenőrizze lökháritóját akkor kaptunk el és még nekem azt mondja hogy nagyon lassan ment! Utcánkban amolyan mellékutca.Kutyusunk meg olyan volt hogy szaglászik itt ott 5 percet a járdán aztán bemegy kapuba!
2010. febr. 14. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!