Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat olvasok itt a "szaporító...

Sokat olvasok itt a "szaporítókról", akik csak gyártják a kiskutyákat és borzalmas körülmények között tartják a szülőket. Nem hiszem el, hogy szabadon garázdálkodhatnak, hiszen ez állatkínzás. Mit lehetne ellenük tenni? Feljelenteni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fel lehet őket jelenteni.

Sajnos az állatvédelmi törvényt, aminek sok elemét az Eu-s országokból vettünk át, még ritkán használják ki a bíróságok, így gyakran az APEH feljelentés a leghasznosabb. Ezek az emberek nem jelentik be a tevékenységüket, papiron nincs nyoma annak, hogy szaporítanak (nem törzskönyves kutyák, nincs alombejelentés...stb)viszont sokszor jól élnek belőle, hiszen nem adják meg a tenyészállatoknak, a kölyköknek azt amire szükségük lenne. (nincsenek szűrések, nincsenek oltások, nem felügyeli orvos az állatokat, a legolcsóbb szeméttel etetik a kutyákat, a legtöbbször még a bolhairtást is megspórolják). Nem adnak szerződést, számlát a kutyákról, tehát feketén jutnak pénzhez.

Az állatvédelmi törvény értelmében is el lehet járni ellenük, de a leghatásosabb egy APEH feljelentés.

2009. ápr. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem. De az apeh nem veszi el a kutyákat, vagy akkor már érdemesebb két helyen feljelenteni egyszerre? Apeh-nél meg mondjuk egy állatvédő szervezetnél?

És hogy lehet megbizonyosodni róla, hogy az egy szaporító? Ha nem enged be magához, hogy lássam a kutyákat, hanem csak találkozna valahol, akkor valószínűleg az, nem?

A tenyésztőkről úgy hallottam, hogy meg lehet nézni náluk a kiskutyákat. Még szerencsére nem akadtam össze ilyennel, de ha megtörténne, nem akarnám rászabadítani a hatóságot egy tisztességes emberrel, akit csak én ismertem félre valamiért.

2009. ápr. 29. 09:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állatvédőknek semmi jogköre nincs:a helyi jegyzőnél kell bejelentést tenni (aki általában le se szxrja), valamint a hatósági állatorvosnak a dolga megnézni az állattartás körülményeit.
2009. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Ha több kutyát tart,mit amennyit a helyi ebtartási rendelet engedélyez és nincs kennelneve + érvényes tagsága az ebtenyésztőknél akkor a helyi jegyzőnek intézkednie kell. De ha ezek mind rendben vannak,akkor csak az apeh marad.
2009. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok "mestertenyésztőnél"rosszabb körülmények vannak,mint egy vidéki sintértelepen.

Egy megoldás lenne:az alomellenőrzés,ez működött régen is.Ahol nem megfelelő körülmények között vannak az állatok,nem kéne kiadni a törzskönyvet.Erre sajnos a MEOE,akinek legtöbb bevétele pont ebből van,soha nem lesz partner...

2009. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!