Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a Bordel collie 10/10...

Ha a Bordel collie 10/10 tanítható akkor a labrador 10/?

Figyelt kérdés
2015. márc. 4. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

10/10

Ja, és a tacsi is, meg a dog, meg az amstaff, meg a vizsla, meg a yorkie, meg a dobi, meg a...


A bordeR collie a kutyák atomvillanása???

2015. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van egy tacsim 2 hónap volt az ül parancs.

Ismerősöm Német Juhásza nem volt soha tanítva, és 1 óra alatt megtanítottam neki.

2015. márc. 4. 15:49
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Van egy yorkim 2 óra alatt megtanulta az ül, fekszik, marad parancssort, 1 hét alatt rutinná vált.

Majd ezt követően megtanult egy rakat játéknevet, ha eldugtam simán megkereste, bármit odahozott amit előtte megmutattam majd eldugtam.


Akrobatikus dolgokban is egészen ügyes...na akkor ő mihez és hogyan is?:)

2015. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A yorki átlagosan tanítahtó kutya. a Tacskó makacsabb.

A yorkik alapból is okosak.

2015. márc. 4. 16:00
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Az a legkevésbé se minősít egy kutyafajtát, hogy konkrétan neked, egy konkrét egyedet mennyi idő alatt sikerült vagy nem sikerült megtanítanod bármire is.
2015. márc. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

A tacsimnak 10 perc volt az ül, pedig elég makacs kutya. Alap engedelmességi vizsgát is tettem vele a cerbiben. Valóban makacs kutya, de remekül motiválható.

Szerintem nem lehet így felosztani a kutyákat10-es skálán. A kutya és a gazda közös munkája a kutya jólneveltsége.

2015. márc. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kutyaiskolába is jár.

De nem ez volt a kérdés.

2015. márc. 4. 16:04
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

A taníthatóság, legalább két résztvevőn múlik: a kutyán, meg a gazdán. Ha a kutya jól motiválható, és a gazda legalább közepesen ügyes, akkor jól fog menni a tanítás. Az engedelmesség meg egy teljesen más kérdés, de szintén az említett két résztvevőn múlik, nem lehet mindent a kutyára kenni.

A labi is általában jól motiválható, kajával is, játékkal is, de amúgy a tacskó is az, csak az kicsit kevésbé szeret engedelmeskedni.

Az ültetés amúgy a legmotiválhatatlanabb kutyával is max. két nap, és akkor már stabilan tudja, amúgy öt perc, hogy megértse, hogy mit szeretnél tőle. Ne fogd a kutyára :)

2015. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy az emberen is nagyon sok múlik. Nekem pl. abszolut nehéz a borderhez hasonló hozzáállású kutyákkal mit kezdeni, egyszerűen nem az én "stílusom". Így számomra mondjuk egy nehezebben motiválhatóbbnak és makacsabbnak titulált kutya könnyebben tanítható, mert pl. ha áttörés van, az engem is nagyon motivál, és teljesen belelkesülök tőle, amit nyilván a kutya is érez, meg satöbbi. Mondjuk én most nem az ül tanításának a szintjéről beszélek.
2015. márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, úgy látom némelyek nehezen értelmezték a válaszomban rejlő iróniát, mivel ugye hülye kérdésre hülye válasz...)))
2015. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!