Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik jobb? Többi lent Segíts!

Melyik jobb? Többi lent Segíts!

Figyelt kérdés
Van 2 nyuszink és 3 pipink,eléggé elkerítve. Plusz egy shih tzu-nk aki egész évben kint van. Szeretnék mellé egy másik kutyuskát. 5 fajtát néztem ki: labrador retriever,golden retriever,ausztrál juhászkutya,border collie,pumi. Arra lennék kiváncsi ti melyiket ajánlanátok? Kezdők nem vagyunk,és 3 gyerek van a családban. A kertünk 1100 nm és naponta 2km--es séta biztosított,póráz nélkül.

2013. szept. 13. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Személy szerint eléggé kifogásolom, hogy shih-tzut kint tartotok.

Ez egy ÖLeb, ember! Igényli a gazda társaságát, és mindig is lakás/szobakutya volt! Neki ez kínzás!!!


Amúgy az aussie-t állítolag nem érdemes más fajtával tartani, a pumi hiperaktív, a border egy külön életforma. Szóval goldi vagy labi.

2013. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Goldi, vagy labi.
2013. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves ,,nemjóashihtzutkintartani" emberkék!

A kutyánk 2 évig menhelyen élt és télen nem lett belőle jégkocka. És már volt bent,de nem bír egyhelyben maradni,és az ajtót kaparta.


Jöhetnek még válaszok!

2013. szept. 13. 16:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen labi vagy goldi!!

(A másik 3nak nem elég 2km séta, pláne nem a bordernek, azt ki is zárhatod ilyen feltételekkel. Azok munkakutyák,dolgozni, sportolni kell velük, nekik nem elég a sima séta)

2013. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem borderem van. Ha nem tudsz vele külön foglalkozni akkor nem ajánlom pipik mellé. Az ausztrál juhásznál szinte ugyanez a gond.


Ha télen-nyáron kinti kutyát szeretnétek akkor inkább a goldent ajánlanám. Jobban bírja a hideget.

Illetve a gyerekeket is szereti.

2013. szept. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hovarju ***** válasza:
Ilyen felételek mellé én is a goldent ajánlom. Esetleg egy berni pásztort. Nagy bundás mackó, szereti a gyerekeket, bírja a kinti tartást. És jelzi, ha idegen jön.
2013. szept. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A goldennek mennyire hullik a szőre nyáron? Válaszoljatok!
2013. szept. 13. 20:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Shih-tzu mellé nem vennék ennyivel nagyobb kutyát. Nem valószínű, hogy ráéreznek egymás játékstílusára, magyarul nem fognak kezdeni egymással semmit. Inkább vidd be azt a szegény kiskutyát a lakásba, mert tényleg embertelenül érzi magát kint. Nekem is van egy, itt vacog a székem alatt, pedig 23 fok van. Az, hogy a menhelyen még ennél is rosszabb volt neki, nem ment fel az alól, hogy nem tartod az igényeinek megfelelően.
2013. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szinte minden kutyának hullik a szőre, főleg, hogy a golden, a border és az aussie is hosszú szőrű fajta...

Mekkorák a gyerekek, kik segítenének be?

Én a goldenre szavazok, vagy a labradorra.

2013. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem a shihtzu-ról kértem véleményeket. :-). Lehet hogy megint inkább menhelyezek.
2013. szept. 15. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!