Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van a csivavámnak...

Mattos kérdése:

Miért van a csivavámnak kellemetlen szájszaga?

Figyelt kérdés
Egy öt éves kutyusról beszélünk. Sokat mondjuk valamiért nem szeret inni, ezért szoktam levesesebb ételeket adni neki. Denta stiy már nem nyerő, nem sok foga van. Az előttem levő gazdája nagyon elhanyagolta. Fogkövet szedettettem le a dokival tőle és megpróbáltam megmosni a maradék 8db fogát, nem sok sikerrel, vagyis annyit elértem, hogy naturba kéri a fogkrémet, máshogy nem-nem! Szóval mit etessek még vele vagy mit adjak neki, mi a teendő! Segítsetek kérlek!!!! Minden lehetőség érdekel! :)

2015. márc. 5. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, ha nem iszik. Ha egyszer nincs szüksége rá, nem kell erőltetni; ha van előtte víz, magához fog venni annyit, amennyi kell. Adj neki nyugodtan rendes kaját enni, nem kell pépeset. Már amennyire ennyi foggal tud rendes kaját enni, de ugye erre már azt se merem feltétlenül mondani, hogy akkor nosza, nyers csirkenyak, mert azt se biztos, hogy elrágja.

Amúgy hajlam kérdése is, az öreg kutyámnak akármit adok, büdös a szája. Kevésbé, mióta nyerset eszik, de azért van neki.

Anno a dokink ezt adta szájszag ellen: [link]

A vizébe kell venni, pusztítja a balrétiumokat (amik a szájszagot és a fogkövet okozzák), tényleg nagyon hatásos volt, csak egy 25 kilós kutyára havi két flakon kellett volna, az meg kicsit drága, úgyhogy úgy döntöttem, hogy inkább kibírom a szájszagát, a fogai nem voltak rosszak soha, szóval nem volt létfontosságú. De amúgy nagyon jó cucc, próbáld ki :)

2015. márc. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a vizébe kell tenni* természetesen :)
2015. márc. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szájszagnak valami oka van. Vagy a belei nem jók, vagy cukorbeteg, ki kell vizsgáltatni.
2015. márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akár félévente is kell szedni a fogövet.A kisebb kutyáknak általában büdös a szájuk.Egy kutyának amúgy is van valamennyi szájszaga,de az nem mindegy,hogy milyen.
2015. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Issza ezt a löttyöt, amit a vízébe kell tenni, vettem már neki. Nyers húst nem nagyon merek neki adni. Ezek szerint lehet!?! Elrág ő mindent, de apróbb darabokra vagdalok édesemnek mindent a könnyítés kedvéért már.
2015. márc. 6. 07:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát éppen az kéne, hogy ne legyen könnyű, használja a maradék fogacskáit, hogy maradjanak egészségesek. Nyugodtan adj neki olyan darab nyers húsokat (disznó/vaddisznó kivételével), amikkel 10-20 percet is elrágózik akár, semmi baja nem lesz, a rágás természetes folyamat, javítja az íny vérellátását és tisztítja a fogakat :)
2015. márc. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!