Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatási problémát. Mit...

Sétáltatási problémát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval az egész ott kezdődik, hogy kivittem egyik nap a kutyáimat(két nagytestű) a kutyafuttatóra. Ott szépen játszottak más kutyákkal, és nem volt baj. Aztán odajött hozzánk egy kis tacsikeverék kutya(póráz nélkül természetesen). A gazdája hívására sem reagált. Szóval az egyik kutyám barátságosan odament hozzá, az meg jól megkapta a pofájánál és a tarkójánál. Nah ekkor sikerült visszafognom a kutyákat.

Most megint összefutottunk velük, (két tacsikverék és egy németjuhász keverék).

Amelyik előzőleg megtámadta a kutyámat,annak azonnal nekimentek. A másik kettőnek csóválták a farkukat nem volt baj. De az a másik kis r...k megint jött odafele. Persze a két tacsin megint nem volt póráz. És a gazdára sem hallgatnak, aki persze csak vigyorgott. Nah most, kérdem én,ha az én kutyáim elkapják a kis d...t,akkor is így vigyorog???

Előttünk egy másik kutyára is rászaladtak, és a gazdi megint nem tett semmit.

Mit tehetek ilyenkor? Nem szeretném kikerülni azt a helyet,mert a kutyáim szeretnek ott lenni, és csak ott tudnak szaladgálni. Más kutyával nincs baj, szépen jönnek mellettem.


2010. febr. 14. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
A kedves gazdival kellene elbeszélgetni, ha van más gazdi is akit zavarnak akkor őket is bevonni, ha többen szóltok talán hatásosabb lesz...
2010. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a másik gazdit nem ismerem. Ő kuvasszal volt, neki is elkapták a lábát.

Ki fogom deríteni,hogy ez az i...ta hol lakik, és elbeszélgetünk vele.

2010. febr. 14. 16:40
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Próbálj beszélni a tacsi gazdájával, hiszen ők szegik meg a szabályokat. (Esetleg szövetkezz más kutyasétáltatókkal, akiket ugyanúgy inzultál a tacskó.) Talán meg tudjátok értetni vele, hogy a saját kutyái érdekében is be kellene tartania az "együttsétáltatás" szabályait. Ellenkező esetben be lehet jelenteni a közterület-felügyeletnél vagy a jegyzőnél.
2010. febr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Hivatalos úton nem tehetsz semmit ebben az országban, próbáld megfigyelni mikor van kint, szövetkezz néhány másik kutyással és beszélgessetek el vele.
2010. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
engedd el a kutyádat, had kapja meg a tacsit, de nem szétszedni, csak megkapni, és akkor majd a gazdika ráeszmél, hogy ne engedje el azokat a kis lábtörlőket
2010. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen, nekem öreg néni undok keverékével volt bajom, ordibáltunk is egymással a lakótelep közepén, de nem volt hatása. Meg kell próbálni elkerülni; egyszer úgyis széttépi valami a kis tacsit, de lehetőleg ne a tieid legyenek azok.
2010. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kutyáim nem bántanák úgysem komolyan. Amikor a harapásos dolog történt,akkor is csak nyüszített a kutyám, és én meg visszahívtam. Mert ha két kutya nekimenne a kis tacsinak, akkor annak rossz vége lenne...
2010. febr. 14. 20:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát én az biztos hogy belerúgtam volna egy nagyot a gazdája szeme láttára... Nekemis van kutyám és zseretem az állatokat de za nagyon feldühít mikor nygodtan sétálok porázzal a nyakában a kutyámmal , és odajön 1 ismeretlen kutya és elkezdi hergelni az enyémet. Eddig annyival megúsztam hogy ráüvöltöttem a kutyára és az elszaladt, meg egyszer felrúgtam egyet , de ha megharapná a kutyámat az biztos hogy elereszteném a pórázról az egynlő esélyek végett...

aztán jöhet panaszkodni a gazdája.

2010. febr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom a bajt. Szerecsére a harapásos dolog miatt nem lett baja a kutyámnak,csak a szőrét cibálta meg:(

De ha egyszer összefutunk, és esetleg póráz nélkül lesznek a kutyáim, akkor nagy baj lesz...

Ettől félek.

Viszont jó lenne a gazdival is elbeszélgetni, hogy b...sszon valamit a kutyáival...

2010. febr. 15. 06:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ha következőleg találkozol a gazdával , mond el neki hogy a kutyája kötöszködik és nekimegy a tiednek és jólenne ha vmit csinálna vele. Ha nem ad érdemleges választ vagy csak mosolyog, akor meg mond meg neki , h következőleg elengeded a tiedet és megnézheti a kutyáját. Az a baj , hogy sok gazdinál nem elég a szépszó mert azthiszik csak viccből beszélünk és nemvesz komolyan, és amikor megtörténik a baj még majd neki áll feljebb.
2010. febr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!