Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hosszú szőrű német juhászoka...

A hosszú szőrű német juhászokat is ugyanúgy sújtják azok a problémák -- pl. diszplázia --, mint a rövidebb szőrűeket? Vagy nekik még nem torzult el annyira az alkatuk? Egészségesebbek?

Figyelt kérdés
2015. márc. 7. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azoknál is lehet dp. Sőt, a nagytestű kutyák nagy része is érintett a dp-ben.
2015. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a választ. Azért merült fel bennem a kérdés, mert úgy gondoltam, belőlük kevesebb van, és így talán -- talán -- nincsenek annyira túltenyésztve.
2015. márc. 8. 09:44
 3/9 anonim ***** válasza:
A hosszú szőrű, ha pl tenyészetből veszed, pont olyan, mint a normál szőrű. Mert általában a normál alomban születnek szőrös kutyák. Nagyon kevés olyan tenyésztő van, aki kimondottan a hosszú szőrűt tenyészti.
2015. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen? Én azt hittem, hogy mivel nem ismerik el (a "normál" német juhászon belül), ezért külön tenyésztik. Valahogy úgy, mint a fehér színűeket amerikai-kanadai vagy svájci fehér juhászkutyaként.
2015. márc. 8. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Néha besikerül egy-egy másmilyen kölyök is. A gének nem teljesen kiszámíthatóak.
2015. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elismerik már két éve. Külön osztályban bírálják és külön törzskönyvben vezetik. Szőröst csak szőrössel lehet pároztatni. Egy bibi van csak. Az, hogy a legtöbb szőrös normál szőrű szülőktől születik. Így hiába tesznek össze két hosszú szőrűt, születhet normál szőrű is az alomban. Viszont csórit csak a szőrösök között lehet felvezetni bírálatra, csak szőrössel lehet hivatalosan fedeztetni.
2015. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat! Nem tudtam ezeket a dolgokat. De akkor ezek szerint ha pl. pároztatok két hosszú szőrű kutyát, és születik rövid szőrű kölyök is az alomban, akkor azt lehet rövid szőrűként bíráltatni, ill. továbbtenyészteni?
2015. márc. 10. 11:04
 8/9 A kérdező kommentje:

Vagy ha jól értem, a hosszú szőrű szülőtől született rövid szőrű kölyköt is "hosszú szőrűként" kell kezelni, a külleme ellenére? Vagy hogy van?? Kezdem már kicsit elveszíteni a fonalat, bocsánat.

Másrészt meg azt olvastam, hogy azért nem szeretik a hosszú szőrűt, mert kevésbé alkalmas a munkára.Ez így van?

2015. márc. 10. 11:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Hosszú szőrűtől született normál szőrű sem kerülhet át a normál szőrű bázisba. És csak hosszú szőrűvel lehet pároztatni.

A munkára azért nem kedvelik, mert könnyebben akad bele mindenféle, fésülgetni kell többször is. De alkalmasság szempontjából a szőr hossza nem befolyásol semmit.

2015. márc. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!