Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász lépcsőzés. Hogyan?

Németjuhász lépcsőzés. Hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3 hónapos németjuhász kiskutyám. Diszpláziára nem hajlamos, a szülők szűrtek, prémium tápon él, mozgatva van szinte egész nap lakásban. Na mármost... lassan le kéne menni sétálni... házban lakunk de ehhez meg kéne tenni 30 lépcsőfokot lefele. A jóistennek se tudom rávenni, h lejöjjön onnan, 1 hete próbálkozunk vele. Ha leviszem ölbe és leteszem azzal nincs problémája, de nem mehet így egész életében. Leteszi az első lépcsőfokra a két mellső lábát, és néz lefele és látszik rajta, h nagyon gondolkozik, h hogy is kéne ezt csinálni. Hogyan tudnék neki segíteni szerintetek?

2015. jan. 12. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatos szoktatás. Keress olyan helyet, ahol csak 6-7 lépcsőfok, vagy akár még kevesebb van, és ott gyakoroltok akár jutalomfalattal, labdával megerősítve ha lépcsőzik. Majd később több lépcsőfok, bár könnyen lehet, hogy ha rájön, hogy hogyan is tud ott közlekedni, akkor már nem kell külön növelni a lépcsőfokok számát.


Viszont azt ne felejtsd el, hogy a dp nem csak öröklődhet, hanem ki is alakulhat akár a túl sok lépcsőztetéstől. És egy kiskutyának napi 20-szor 30 lépcső nem kevés!

2015. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kisebb lépcsőknél kellene kezdeni, lehet, hogy kicsit tériszonya van.


De azt a 30 lépcsőfokot ő még bőven ráér megtenni szerintem, nehogy aztán gond legyen belőle! Az, hogy szűrtek a szülők, egy dolog, ugyanis a dp nem csak örökletes lehet, hanem a nem megfelelő tartástól is kialakulhat (elhízás, sok lépcsőzés, stb).


Szóval keress olyan helyet, ahol csak pár lépcsőfok van, aztán lehet a többivel próbálkozni. Jutifalattal próbálhatod lecsalni egyébként, vagy a kedvenc játékával.

2015. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ödi2 ***** válasza:

Fordítsd meg a dolgot... :)

Vidd le és felfelé menj vele először pár lépcsőfokot. A kölykök imádnak mászni,de ha lenéznek egy vizuálisan megterhelő,életidegen,azaz túl szabályos lejtőre,megijednek. Ha felmegy 4-5 fokot,azonnal fordulj,ne legyen ideje mérlegelni. Ez még nem nagy magasság,simán menni fog 1-2 próba után.

Az előttem íróknak is igazuk van,sok a lépcső mennyisége még a kutyádnak. Gyakoroljatok,de ne vidd túlzásba. Porc és csonterősítőt kérj a dokitoktól,mond el a körülményeket is. Zöldkagyló is mehet az étrendbe,sokat segíthet.

Dp szűrés fontos,de valóban kialakulhat akár a lépcsőzéstől. Figyelj arra,h ha felfelé vagy lefelé mentek,akkor a kutya féloldalasan halad. Minden alkalommal a másik oldaladon menjen, így egyformán terheli az izületeit,mivel oldalt kell váltania.

Fokozatosság és a lehető legkevesebb felesleges lépcsőzés lenne a legjobb. De azért feleslegesen ne kíméld,csak az ésszerűség határain belül.

2015. jan. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Napi 3x lenne levive setalni, azon felul nem is talalkozik lepcsovel de maskepp nem jut ki az utcara sajnos mert attol meg h az egesz a mienk es ez az egy lakas van benne ehhez fel kell jonni ezt a tavot. De megprobaljuk fokozatosan :)
2015. jan. 13. 00:11
 5/6 A kérdező kommentje:
Elhizva nem lesz az garantalhato. Sajnos ugy kaptuk egy MEOE jegyzett tenyeszetbol 80 ezerert h parvos volt. Ergo 3 honaposan most jutott el oda, h 6 kg. 3.6 kilos volt amikor hazahoztuk. Csak a mi allatorvosunkon volt, hogy o meg el, meg masik 80 ezer forinton. Maga a kiskutya gyonyoruszep, fajtajahoz kepest oriasbaby onemetjuci. :) De persze a lepcsore odafigyelunk, nem o az elso nj-nk, az elozo 1 evesen szivelegtelensegben halt meg, elotte azelott az elso nemetjuhaszunkbol rendorkutya lett de o sem el mar, 15 evet elt, de egyikojuknek sem volt ilyen problemaja a lepcsokkel azert allok ertetlenul a dolog elott.
2015. jan. 13. 00:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna le mindezt. Mikor skót juhász kutyusunkat a doki sétálni engedte, az egész család izgatott volt, végre vihetjük.... Igenám, de a kis hiper-ravasz amint meglátta az első lépcsőfokot lefelé lecövekelt és nem mozdult. Így ölbe vittük a hátsóját. Aztán másnap is. És hetekig, egyet sem volt hajlandó. Se le, se fel. Úgyhogy cipeltük. Türelmesen vártunk, közben járdaszigeten gyakoroltuk, parkban lépcsőket kerestünk, gyerekek csalogatták, de nem. Persze erőszakkal le lehetett volna húzni, de minek eröltessük. Egyik dokilátogatásnál úgy megörült, hogy kiszabadul a rendelőből, hogy a 10 lépcsőfokot szó és könyörgés nélkül lefutotta. Döbbenet és röhögés: mégiscsak tud lépcsőzni a galád. Onnantól kezdve ment a lépcsőzés. Bocsi, hogy kicsit hosszú voltam, gondoltam nevess egy kicsit....
2015. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!