Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha fajtamentéstől fogad...

Ha fajtamentéstől fogad valaki örökbe ugyanúgy a szaporítókat támogatja?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, ahol azt írják leendő kutyatartóknak, hogy ha fajtatiszta kutyát akar, de nem akarja a szaporítókat pénzelni és nincs 100.000 ftja egy kutyára, akkor fogadjon örökbe fajtamentéstől. Csakhogy a fajtamentéseknél gondolom nem pont a 100 ezres kutyák vannak, hanem pont azok a szaporítótól felelőtlenül vásárolt kutyák, amiket meguntak, kidobtak, vagy kiderült,hogy beteg, ezért lepasszolták. Elvileg egy jó tenyésztő ugye nem hagyja, hogy utcára kerüljön egy tőle vásárolt kutya. De ha a fajtamentések minden fajtatiszta kutyát bevesznek és gazdásítanak, akkor ezzel ugyanúgy a szaporítóknak lesz jó, mert az emberek bátran bevállalnak egy kutyát, mondván ha nem válik be lepasszoljuk a fajtamentéshez. Nem?
2015. jan. 27. 21:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

amúgy ez volt a cikk:

[link]


ja, és nem szándékszom kutyát venni/befogadni, van 3 (befogadott keverék), a kérdésem csupán elméleti jellegű.

2015. jan. 27. 21:09
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A fajtamentésre néha a gazdák adják le megunt kutyáikat, és van, hogy a szaporítók által kidobott kutyák vannak ott, akikből már nem húznak hasznot.

De ezzel nem támogatod a szaporítókat, mivel nem adsz pénzt nekik a kutyáért.

2015. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem kérdés. A fajtamentésnél vannak valódi pedigrés kutyák, szaporítósok, és fajta jellegű keverékek is.

A fajtamentés nem ad pénzt a kutyáért, ezért a szaporítást nem támogatja, aki azonban onnan fogad örökbe, egy kutyának az életét változtatja meg. (én utcáról fogadtam be, tehát bort prédikálok...)

2015. jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nyilván nem közvetlenül támogatod a szaporítót, mert nem adsz neki pénzt, de közvetve igen, mert ha fajtatiszta kutyát szeretnék (ahogy írtam nem szeretnék, van 3, mind befogadott) akkor azzal tenném a legjobbat, ha drága pénzért vennék tenyésztőtől, mert amit fajtamentéstől fogadok be, valaha azt is valaki szaporítótól vette (vagy nem, bár lássuk be, a fajtamentésnél a kutyák java nem neves tenyészetből van).


Egyébként tényleg csak elméleti a kérdés. De ebben a cikkben pl. ugye azt írják, hogy ha fajtatiszta kutyát szeretnénk és nem szaporítónál gyárott beteges egyedet, akkor vagy vegyünk drágán, vagy ingyen fajtamentéstől, de a fajtamentéstől ugyanúgy beteges gyártott "selejtet" tudunk szerezni, mint ha rögtön szaporítóhoz fordulnánk, tehát ezzel magát a fajtát nem igazán támogatjuk...


Én tudom, hogy embertelen munkát végeznek a fajtamentések is és rengeteg kutya nekik köszönhetik az életüket és ugyanolyan értékesek ők, mint a pedigrés társaik, de talán a fajtamentéseknek arra is rá kéne feküdni, hogy a tenyésztőtől való vásárlást szorgalmazzák, népszerűsítsék, mer az ilyen cikkek is arra mutatnak rá, hogy fajtatiszta kutyád ingyen is lehet (ja úgy, hogy valaki vett egy kutyát szaporítótól, majd kidobta, vagy maga a szaporító lepasszolta az el nem adott kölyköket a fajtamentésnek)

2015. jan. 27. 21:44
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentéshez utcáról, menhelyről, gyepiről vagy gazdától kerülnek a kutyák, vagy hivatalos kobzásból (például szaporítótelep felszámolásakor, vagy egyéb állatkínzás esetén). A szaporító közvetlenül nem passzolja le a nem kellő kölykeit a fajtamentésnek, nem is tudja, mert azonnal felhívná magára a figyelmet és elindulna a hajtóvadászat, vélhetően az lenne az utolsó alom, amit lehozna. Szóval ő vagy kidobja meghalni (és akkor nem támogatod, ha összeszeded a kutyát, nyilván), vagy eladja és a kedves gazdi dobja ki ilyen-olyan oknál fogva (amikor már szintén nem támogatod a szaporítót, mert ő addigra már nem is emlékszik arra a kutyára, megkapta érte a pénzét hónapokkal-évekkel ezelőtt).

Szóval nem, sehogy nem támogatsz vele szaporítókat. A kutyáknak viszont, akik már bent vannak a rendszerben, kell gazda.


Egyébként nem is lenne jó, ha csak tenyésztőtől lehetne kutyát venni. Én éldául a hátam közepére kívánom a kölyöknevelést, 6-8 hónaposnál fiatalabb kutyát nem akarok, mert macera, és nem kell, kész. Sokkal jobb lenne, ha többen képesek lennének felismerni magukban ugyanezt, hogy nincs türelmük egy kölyökhöz, hónapokig takarítani utána, fizetni, amit fogzás közben szétrágott, ezerszer elismételni minden szabályt, satöbbi. Na nekik (nekünk) tök jó, hogy lehet idősebb kutyákat is befogadni. Na meg a keverékségnek is megvan a maga bája, részemről odavagyok értük... :)

2015. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azokat a kutyákat legtöbbször vagy kidobták a volt gazdái, vagy elkobozták a szaporítótól, gyakorlatilag "utcakutyák", akik gazdára várnak. Ha te örökbefogadod az egyiket, azzal megmentesz tehát egy "utcakutyát", mert neki teljesen mindehogy honnan jött, attól még nincs gazdája. Ha volt gazdája, csak kidobták, általában azért, mert beteges lett, vagy felnőve kiderült hogy keverék, stb. Ők (amellett hogy aljasságot tettek), valószínű nem fognak már szaporítótól vásárolni, hiszen egyel már "befürödtek", szóval +1 család aki nem fogja őket pénzelni. Ha pedig szaporítótól elkobzott kutya, akkor nem hogy haszna nincs, hanem kára van a szaporítónak. Az is lehet, hogy nem szerez be másik kutyákat, mert fél hogy megint úgy jár, szóval ezzel is segítesz azon, hogy kevesebben legyenek.

Ha azt nézed, hogy a fajtamentéses kutyák ugyanazok, mint a szaporítósok, tehát benne van, hogy betegesek, vagy fura természetűek, akkor igen, ugyanúgy lehetnek velük problémák, és valszeg sokat kell rájuk költeni. Viszont ugyanúgy nincs gazdájuk mint egy gyepin egy utcai vegyesnek.

2015. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nabasszus, ugyanazt a gondolatot írtam le, bocsi:D
2015. jan. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen logikával a fajtajelleg nélküli kutyák örökbefogadására is ráfoghatnánk, hogy szaporítót támogatunk, mert hát annak a szukának is volt gazdája, amitől azok a kölykök lettek, amik oda bekerültek...szóval ez így nem stimmel. Azok a gazdák is úgy vannak vele, hogy ha nem lesz gazdájuk a kutyáknak, kirakják őket a menhely kapuja elé, aztán ennyi és ez a későbbi gazdájukra is igaz lehet, attól függetlenül, hogy fajtajelleget hordoz-e a kutya vagy sem. Jó esetben.

Nem vásárolsz -> nem támogatod őket.

2015. jan. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
En a mudi fajtamentest ismeerem, roluk tudok nyilatkozni. Naluk kolykok ritkan vannak. Ha valaki le is akarna adni sajat almot, nem tudjak bevenni, nincs kapacitas. A gazda altal leadott leadott kutyakkal ugyanez a helyzet. A legtobb naluk levo kutya utcan talalt, gyepirol mentett felnott, esetleg szaporitotol elkobzott, de ilyen esetben altalaban rendorsegi eljaras is van, szoval annak a szapinak remelhetoleg mar befellegzett. Tehat nem ertem, miert tamogatna a tevekenyseguk a szaporitast.
2015. jan. 28. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A szaporítók,meg a "felelős" gazdik nem a fajtamentésnek passzolják le a kutyãkat.Azt sem tudják,hogy van.Utca,gyepi,kobzás,inkább innen kerülnek be a kutyák,akiket aztán ivartalanítva adnak örökbe.Elėg fordított a logikád.Nem a fajtamentės munkája tartja fenn a keresletet a szapis kutyára,hanem az igėnytelen gazda,meg az,hogy a hatóság szemet húny felette,meg a végrehajtó szervek is.
2015. jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!