Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leírnátok, hogy mi kell a...

Leírnátok, hogy mi kell a tenyésztéshez?

Figyelt kérdés

Tesóm osztálytársa szaporítani akar. Arra gondoltam, hogy írok egy listát, hogy mik lennének a szükséges dolgok hozzá.

Eddig jutottam:

Kiállításra járás

Tenyészszemle

Ultrahang 2x

Herpesz elleni oltás

Kennelnév kiváltása

Ha kell akkor császár (40.000 ft)


De itt elakadtam. És azt is leírnátok mellé, hogy kb. mennyibe kerülnek ezek? Már egyszer fedeztették a szukát, de szerencsére nem lettek kölykök. A válaszokat előre is köszönöm, és elnézést a helyesírási hibákért.


2015. márc. 8. 20:31
 1/6 Ryuuzaki ***** válasza:
100%

Sok-sok hely,

MEOE tagság (6000 Ft / év )

Alombejelentő lap minden alomnál (4000 Ft)

Törzskönyv kiváltása (5500 Ft / kiskutya, tehát pl. egy átlagos 4-es alomban 22 000 Ft)

6 hetes korban vizsgálat (5000 Ft / kiskutya) ,

Kombinált - és veszettség elleni oltás - fél évente (9000 Ft / kiskutya)

Leukózis elleni oltás (6000 Ft / kiskutya )

Féreghajtó (1200 Ft / kiskutya)

2015. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, egy törzskönyvezett, egészséges, normálisan felnevelt, oltott kutya. A fajtánál javasolt/előírt egészségügyi szűrések elvégzése, megfelelő eredménnyel. Tenyészszemlén 'tenyészthető' vagy még jobb a 'tenyésztésre javasolt' minősítés.

Kennelnév kiváltása.

Vérvonalban hozzáillő, fenti paramétereknek megfelelő fedezőkan.

Fedeztetés után vemhesség alatt állatorvosi megfigyelés.

Ellésnél szükség esetén állatorvosi felügyelet, ellátás, de mindenképpen a gazda jelenléte végig. Ellés után állatorvos, szukát, kölyköket megvizsgálja. Alombejelentés megtétele, törzskönyvezés. Szukának jó minőségű starter táp. Kölyköket 2 hetes koruktól féregteleníteni, 6 és 8 hetes korban oltani. 3-4 hetes koruktól jó minőségű kölyöktáp etetése fokozatosan, folyamatos megfigyelés, súlyuk mérése, korai szocializáció, amit főleg az anyakutya 'végez', de ugyanúgy a gazdáknak is foglalkozni kell velük gyakorlatilag ez első naptól fogva (kézbe venni, simogatni, később játszani velük stb.)

8 hetes kor után lehet körültekintően választott gazdának eladni törzskönyvvel, szerződéssel, chippel, 2 oltással ellátva.

2015. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, árakat nem írtam, de az előttem szóló igen. Egy alom normális felnevelése a fedeztetéstől kezdve akár több százezer Ft is lehet, ez sok mindentől függ - pl. mennyiért fedeztetik, van-e komplikáció, császármetszés, hány kölyök született stb.
2015. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztéshez szakértelem, elhivatottság és megfelelő anyagi háttér kell, mert inkább viszi a pénzt, mint hozza.

Szaporításhoz meg elég ráereszteni a kant a szukára, aztán minél előbb elpasszolni a kölyköket lehetőleg jó pénzért. Az ismerősöd a jelek szerint az utóbbira készül, így nem hiszem, hogy észérvekkel meggyőzhető. :(

2015. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kiállítás annyira nem fontos az inkább show! Tenyészszemle ami kell és sok tapasztalat mely kutyára mit rakunk rá. Nem mindegy ki mit örökít!

Nekünk az éves tagsági 10.000.-ft, tk 7000/kutya. Alombejelentő 2.000

Az állatorvos sem olcsó!

A kicsik felnevelése is elég költséged , oltások, chip stb....

2015. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem sikerül meggyőzni őket.
2015. márc. 8. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!