Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Verekednek a kutyáim csak...

Verekednek a kutyáim csak nemigazán értem, hogy miért, tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves, egy hete ivartalanított kan beagle kutyám és egy 2 éves ivartalanított, nőstény boxerem. Eddig, pár alkalmat leszámítva jól megfértek egymás mellett. Játszottak, egymás mellett aludtak, néha igaz összekaptak de az általában valamilyen tárgy biroklása miatt volt, de azt is csak akkor amikor kint voltunk velük az udvaron.

Körülbelül egy hónapja viszont ha kimegyünk hozzájuk hajlamosak rá, hogy egyből egymásnak essenek és az a baj, hogy nem tudom, hogy mi válthatta ki. Nem változtattunk a hozzájuk való kapcsolatunkban, nem kaptak új játékot, nem változtatunk a velük lévő bánásmódban.

Mégis, ha kint vagyunk szinte mindig összevesznek.

Már járunk kutyasuliba, ott az oktató szerint az lehet a probléma, hogy a boxer most érezte meg, hogy esélye van a másik felett betölteni a domináns szerepét, viszont a öregebbik beagle, kan lévén nem akarja ezt elfogadni. A beagleben keveredhet a féleleme érzése a másik kutyától illetve a domináns viselkedésre lévő hajlam.

Ti mit gondoltok, valószínűleg ez lehet az oka? Illetve az, hogy nem volt elég erős a mi (gazdi és a többiek ) falkavezér szerepe?



2015. márc. 8. 21:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ja, pláne hogy előtte kezdték, akkor mindegy. Szóval passz. Mondanám, hogy hozd le hozzánk is őket, és akkor megmondom, mit gondolok, de gyanítom, nem akarod őket körbevinni a fél világon egy véleményért :D Ha meg vagy elégedve a kiképződdel, bízz benne, kövesd a tanácsait, viszont ha bizonytalan vagy, akkor azért mutasd meg őket másnak is, lehetőleg más stílusú iskolából.
2015. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

köszi azért.

Elvileg pár hét múlva a beagle nyugodtabb lesz, reménykedek, hogy utána könnyebb lesz. Addig is megpróbálom a helyzetemet jobban megszilárdítani a szemükben, illetve kideríteni hogy melyik a nagyobb hunyó.

2015. márc. 8. 22:07
 13/14 anonim ***** válasza:
csak egy kis adalék: a tesztoszteron nem fog kiürülni a beagle-ből, mert a mellékvese is termeli, nem csak a here. És azt csak nem szedetitek ki belőle...
2015. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Oh ezt nem tudtam, nekünk az állatorvos azt mondta, hogy valami ( nem vagyok bene már biztos, hogy mit mondott) kifog ürüéni egy hónap alatt és nyugodtabb lesz a kutya.

De gondolom így is nyugodtabb lesz hiszen már nem lesz benne annyi tesztoszteron, vagy micsoda.

2015. márc. 9. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!