Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az édességtől lesz vmi baja a...

Az édességtől lesz vmi baja a kutyáknak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Igen ha pl túl sok csokit eszik abba bele is halhat. Nem is értem miért kell neki adni? Semmi értelme. Neki tökéletesen elég a napi kajaadagja, esetleg a jutalomfalat ha neveled. Nevelés szempontjából is ártalmas nassoltatni.
2010. febr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Így van, a csokit/kakaót nem tudja megemészteni a kutya szervezet, az neki méreg.


Ezenkívül a fogai is gyors romlásnak indulnak a cukortól, mert gondolom nem mosod fogkrémmel/fogkefével a fogait naponta háromszor, mint magadnak.


Az édesség nem kutyának való eledel, még jutalomfalatnak se. Ha finomságot akarsz neki adni, adj neki sajtot.

2010. febr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
azért nem hiszem, hogy 1 táblától meghalna, de a mi kutyánkat is vagy 7 évig minden nyáron édességgel kínálták és nem rég húzták ki 3 fogát és szerintem még mindig ki kéne húzni neki.
2010. febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

oké

csak mert annyira kéreget, de akkor ha nasizok vmit mindig lesz bent sajt :)

nem tudtam h belehalhat. :(

azt nem bírnám ki én sem.

a sok csoki édesség az mit jelent egyébként mennyiségben?

2010. febr. 15. 09:32
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egy kicsi kutya, pl yorki simán megmérgeződhet egy tábla csokitól. Egy kockától még nem hinném. De szerintem ne adj neki amikor kéri mert akkor akaratos lesz. Én csakis olyankor adok neki amikor nem kéri és nekem olyan kedvem van.
2010. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Német,kutyás müsorban hallottam a sárgarépa is édes,ha jutalom falatként elfogadja.

(újnyi karikákra kell vágni.)

2010. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Egy tábla étcsoki már egy nagyobb kutyának is bajt okozhat. Amúgy szerintem se adj neki, ha kunyerál, mert ő lesz a főnök nagyon hamar.
2010. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

a csokiban ( persze a kakaóban is) és a mazsolában található összetevőket a kutyák veséje nem tudja lebontani,ezért ezek nekik mérgek.

kis mennyiségben nem gond, de 1-2 tábla magas kakaó tartalmú csoki, vagy mazsolából 10-20 dkg már megölhet egy közepes testű kutyát is.

2010. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Én mindig adtam mindenből a kis német spitz-emnek, amikor ettem... Teljesen mindegy mi az... ha gyümölcs vagy nasi..mindent megeszik. Rendesen el is lett kényeztetve. Már ebédnél is ott pitizik és nem tudom leszoktatni róla. Azt én is hallottam,hogy a csoki méreg a kutyáknak. Meg amúgy is, amiket a boltban lehet kapni nasik...alapból méreg. A kutya egye a saját kajáját. Attól biztos nem lesz baja.
2010. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk fagyizónk van kutyusunk nincs ,de azt nagyon sokszor láttam, hogy a gazdik vesznek nekik fagyit és tölcsérestől együtt odaadják ,és olyankor piszkosul boldogok a kutyik és ilyenkor ezerrel jár a farkuk és látszik rajtuk ,hogy nagyon szeretik enni az édességet.
2010. febr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!