Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy bolognese kutyust egy nap...

Egy bolognese kutyust egy nap hányszor kell majd levinni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Minden kutyát ugyan annyiszor szükséges levinni. 3x vagy 4x. Ebből legalább kettő legyen egy hosszú séta. Én úgy szoktam, főleg nyáron, hogy reggel 10-15 perc suli előtt. Délbe 30perc legalább. Délután egy órát minimum a futtatón játszik a többiekkel. (ez attól is függ, hogy én mennyire érek rá meg, hogy meddig maradnak a többiek) De van olyan másfél órát vagy két órát kint játszik délután a többiekkel. Este pedig egy hosszú háromnegyed órás vagy egy órás séta. Ja és pincsim van szóval még nem is igazán nagy mozgás igényű. De a Német Juhász kutyának is elég volt ez a beosztás.
2010. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

És még ilyen meberek tartanak kutyát...pfffffff


SZÁNALMAS VAGY!!!!!!!

2010. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Amíg kicsi, elég sokszor, kb. 2-3 óránként, hogy hamar szobatisztává váljon. Felnőtt korára napi 3-4-szer, ebből legalább egyik egy jó hosszú, min. 1 órás séta legyen, amikor is játszhat más kutyákkal és veled is és jól kifárasztod - mozgásigénytől függetlenül. Fáradt kutya: boldog kutya.

A magam részéről örülök, hogy már előre fel akarsz készülni és nem akkor irkálsz majd ide alapvető kérdéseket, mikor már nálad van a kutyus. Olvass sok kutyás könyvet, tanulj róluk minél többet, még azelőtt, hogy hazaviszed a kutyát! És ne ess abba a hibába majd, hogy nem kutyának kezeled. Ez a fajta is ugyanolyan, mint a többi, vagyis KUTYA és annak is kell kezelni.

Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra is egy jó könyv, érdemes beszerezni. Ízelítőül:

*****

Minden jót a leendő kutyusodhoz! :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat...még most tervezem,csak a napi 3-at meg tudom majd oldani,de mondjuk a napi 5-höz már kell valamelyik családtag is....és szeretnék mindent előre tudni..még mielőtt megveszem!
2010. febr. 15. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon helyes hozzáállás, előbb tudj meg MINDENT, és utána vegyél kutyát.
2010. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

a bologneset elég hetente 1 × , minden más kutyát sokszor naponta .

te tényleg kutyát veszel ??

nem árt tudni, mozog-eszik-szuszog-néha ugat-stb. nem pont olyan mint egy plüss !!

ha tényleg ilyeneket kérdezel akkor még nem vagy felkészülve egy kutyára.

először tanulj róluk, vagy kérdezz meg mindent így óránként 1 kérdést felrakva 2 éven belül mindent megtudsz.

a családod többi tagjának is akarnia kell .

a kutyatartás lényege SORREND SZERINT !!!:

1 a kutya szükségleteinek kielégítése ( mozgatás-séta-kaja )

2 a kutya tanítása , oktatása ,játék,munka,

3 a kutya szeretgetése

ha összekevered a sorrendet később a kutyának is és neked is problémát okoz.

a legfontosabb egy kutyának a sok mozgás és séta .

utánna jöhet a kaja.

aztán a képzés-oktatás-játék.

és a végén jöhet a kényeztetés - szeretgetés.

és minden kutyából remek társ válik, függetlenül fajtától,színtől ,mérettől !!!

2010. febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia.Én magán tanuló vagyok.Nekem is van egy bolognase-m.

Mi így osztjuik be:

reggel 6-kor lemegyek vele és fél7-ig,7-ig lent vagyok vele.Délfele 1,5órát sétálok vele.Délután egy jóval hosszabb séta ilyenkor a többi kutyával játszik vagy tanulunk,játszunk.Este 9-kor még egy séta ami fél órás.

2010. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem semmi szükség az idióta hozzászólásokra. Akinek még nem volt kutyája, az nem tudja, hogy mennyi az ideális, mert nem mindegy, hogy 3 vagy 6.

Én úgy csinálom (nekem yorkim van), hogy reggel fél 6, aztán 11-12 körül apukám, vagy anyukám, aki éppen otthon van. Aztán én 17 órakkor, majd olyan 22 órakkor. De a legutolsó van, hogy csak annyi, hogy pisil egyet, és megyünk is föl. (esőben például annyira nem szeret sétálni) A reggeli séta kb. fél óra, szüleimmel szintén fél óra, a délutáni szokott lenni a leghosszabb.


3X mindenképp érdemes levinni, mert nem jó, ha sokáig tartja vissza, kistestűnek amúgy is nehezebb...de persze nálunk is nagyon ritkán előfordul, hogy a délelőtti kimarad, ha senki nincs otthon. és akkor reggel 6-tól 17 óráig...nem pisil be, de azonnal megyek vele, amikor hazaérek. Egyébként a legtöbb kutya alszik, amikor egyedül van, szóval szerencsére nem az van, hogy félóránként megy inni, aztán majd felrobban a kis hólyagja:)

2010. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

A bunko hozzaszolasokkal ne torodj! Akinek nem volt meg soha kutyaja, az honnan tudna a dolgokat?

Csak olvass rengeteget, minden temarol.

Mi a yorkimmal telen rovidebb ideig szoktunk setalni, mert szoktam latni, ahogy reszket a hidegtol, de kapott egy telikabatot es azota alig akar haza menni :)

Az esot mindketten utaljuk, de peldaul tavasztol oszig, mikor jo ido van, meg futni is szoktunk jarni. Na, azzal tenyleg jol ki lehet farasztani, meg persze labdazassal es egyeb jatekokkal.

Arra az esetre, ha nem mindig megoldhato a pisi-kaki seta, meg lehet tanitani arra, hogy egy kijelolt helyre piszkitson, mint peldaul egy muanyag tal a macskaknak, ami ki van belelve, hogy szegeny kutya ne szenvedjen, ha epp nincs, aki levigye. A youtube-on ird be, hogy "dog potty training", ott vannak videok.

2010. febr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a kedves válaszokat:)
2010. febr. 19. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!