Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie fajta? Valaki...

Border collie fajta? Valaki irna milyen előnyei hátrányai vannak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nagyon okos
2010. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Előnye: rettentően okos és ragaszkodó kutya, bármilyen kutyás sportot ki lehet vele próbálni, mondhatni multifunkcionális kutyák :). Nagyon ember centrikus kutya és igényli az emberi társaságot.

Hátrány: hát én eddig úgy hallottam eléggé egy "rasszista" fajta, a saját fajtájával mindenhogy ki j˜ön, de vannak a fajták akiket nem bír. Enyém például a retrievereket utálja, mindet. Nagyon-nagy a mozgás és tudás vágya, ami ha nincs jól kielégítve a fejeden fog táncolni. A terelési ösztön, ha olyan helyről vásárolod dúl benne, és sokszor elkezdik még az autót is terelni, ami veszélyes lehet, és mindenképp le kell szoktatni.

Nagyvonalakban nekem ez a tapasztalatom.

2010. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Szinte csak előnye van. Nagy intelligens, okos kutya, gyorsan tanul, játékos. Talán az lehet a hátránya, hogy sokat kell vele foglalkozni, mint minden állattal. Naponta sétáltatni kell, mint minden kutyát. Gyerekekkel nagyon jól kijön, nem agresszív.
2010. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonságai: Értelmes, tanulékony, aktív, kissé félénk, érzékeny.
2010. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Előnyei végtelenségig tudnám sorolni... Első kutyának is nagyon ajánlom, mert nagyon könnyen tanítható és behódoló jellem, igazi szolgalélek (persze mint minden fajtában, ebben is vannak domináns egyedek).

Hátrányai: egyetlen hátránya van, ha nem tudod biztosítani számára a napi rendszeres intenzív, minimum 1-2 órás szellemi és fizikai elfoglaltságot, akkor Isten csapása, mert megtalálja magának a "feladatot". Rombolni, ugatni fog. Hiperaktív és izgága kutya, ezért csak olyan embernek ajánlott, aki kifejezetten szereti az izgága, hiperaktív kutyákat!

Én a magam részéről szeretem, hogy ilyen kis buzgómócsing és állandóan pörög, de sok ember nem bírná elviselni ezt... Azt hozzá kell tennem - mielőtt jönne a mudis tag, hogy idegbeteg és munkamániás - hogy nem idegbeteg, de munkamániás, ha kell, akkor szépen elpihen a lábam alatt.

Ennél a fajtánál különösen érvényes a mondás, miszerint fáradt kutya = boldog kutya!

Ha tudod neki biztosítani a szükséges szellemi és fizikai elfoglaltságot, akkor egy csodálat kutyád lesz!

Egy border tulajdonos :)

2010. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:-)tehát nagyon sok jó előny van. folyamatban van még kennellátogatások mert mégis úgy döntöttem ilyen fajtát szeretnék. mi olyan családok vagyunk hogy rengeteget szeretünk kint szabadban lenni és kirándulni. családi házban lakunk. és napi futásommal vagy biciklizéssel is jöhet velem?ugy tudom kibirja több kilométereket?persze lesz ösztön terelés családi sport kutyára gondoltunk.:-)
2010. febr. 15. 16:52
 7/12 A kérdező kommentje:
És hol találhatok bordernek kifejezetten alap tanitások mindent könyv vagy net formában?
2010. febr. 15. 16:54
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe, szerintem a legjobb tenyésztők:

Blessed Borders

Wendigo's Wind

Bordermania

kennelek!

Kifejezetten borderek tanításról nincs könyv tudtommal.

Látogass el ide, regisztrálj be, itt az általam megnevezett tenyésztőkkel is fölveheted a kapcsolatot, mindenben segítenek, bármi kérdésed is van!:

[link]

2010. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyának vannak hátrányai, ez csak attól függ hogy neked mi jön be. Pl van egy agresszív kutya. Az egyik embernél hátrány mert ő a kedveseket szereti, a másiknál meg jó, mert ő nem akarja hogy mindenkivel barátkozzon. Szóval érted... Vannak bizonyos tulajdonságai és az alapján lesz hátrány vagy előny hogy te milyen vagy.
2010. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Future Hope kennel és Pásztortüz Csillaga kennelt nagyon ajánlom. Ők szivesen fel is világositanak a fajtáról.
2010. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!