Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie! Megfelel neki...

Border collie! Megfelel neki ez a fajta törődés?

Figyelt kérdés

19 éves leszek néhány hónap múlva. Van már egy kutyusom, egy labrador, aki most lesz 2 éves. Sajnos diszpláziás a csípője, így csak trükköket, tanítok neki, meg engedelmesezünk.

Border colliet, már 3 éve szeretnék, de első kutyának senki sem ajánlotta, így nem is mertem belefogni. Most már eléggé sikerült kiismernem a fajtát. Beszélgettem, tulajdonosokkal, tenyésztőkkel. Ellátogattam agility versenyekre és egyszer vigyáztam 2 napra egy nagyon-nagyon szuper borderre :).

2-3 hetente járnék vele agilityre, ahogy a pénzem azt majd engedi. Azonfelül itthon is van egy fél pályám néhány ugró, szlalom, kúszó és palánk tehát valószínű mindennap tudnénk ott gyakorolni, ahogy belefér az időmbe. A frizbizésre akarnám megtanítani, hogy legyen egy szuper motivációs eszközöm és egy tárgyam ami nagyon jó arra- kevés idő, gyorsabb lefárasztás.

A labival egyszerre vinném ugyanúgy sétálni, reggel fél óra, esti órákban meg amennyi idő marad a gyakorlás és nekem a tanulás után. Egyébként nem tetszenek a show kennelek, tehát mindenképp vagy egy kevert vonalat akarok majd, vagy akár munkát, mert ők jönnek igazán, nagyon.


2011. febr. 16. 13:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, nem vagyok bulizós, inkább az otthonülős fajta, teljes mértékben a kutyámnak élek. Igaz van barátom, de ő is kutyás, így könnyű a dolog. NA nem mondom, néha-néha hétvégén belefér egy-egy buli, de az kijár mindenkinek. Nem? :)
2011. febr. 16. 13:10
 2/13 anonim ***** válasza:

Nah! :)

Borderről én is beszéltem már le embereket. De úgy érzékelem, hogy ha tényleg rászánnád az időt, ahogy írtad és meg vannak hozzá az eszközeid, akkor TE belevághatsz...

Pedig én még senkisem sdem ajánlottam a bordert...


Sok sikert hozzá! :)

2011. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen mindenképp rászánnám, maximum csak néha-néha ha kicsit több volna tanulni, jutna rá/rájuk kevesebb idő. De szerintme ez nem vészes. Mit gondolsz?
2011. febr. 16. 13:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak a labit ne hanyagold el. Láttam már ilyet. A border pörög, megcsinál mindent, tök jó vele dolgozni és utána lassúcska, kevesebb terhelést elbíró ketteske már le is van ejtve... :o(
2011. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ha egy napon a sok tanulás miatt mondjuk nem tudsz vele nagyon foglalkozni, akkor is ott van neki a másik kutyus, akivel játszhat.

Ráadásul (remélem jó nagy kertetek van) el tzud magában futkározni, el lesz, ne félj, de tényleg ritkán forduljon ez elő.

2011. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A labimat hanyagolni? Sosem tudnám, ő nekem olyan akár a lelkitársam, mindennél fontosabb és igaz ő kissé lustibb, neki a legfontosabb, hogy a lábamra tehesse a buksiját és már mennyben érzi magát :).
2011. febr. 16. 13:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért azt tisztázzuk h bármekkorra is a kert és bármilyen kutyáról van szó, az nem fogja magát lefuttatni ott....
2011. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen nagy kertünk van, márha 80x40 méter annak számít :)
2011. febr. 16. 13:40
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

úgy legyen :o)

(csak azért mondtam mert láttam ilyet...sajnos nem egyet)

Egy borderrel tényleg nagyon jó dolgozni, élvezetes. És az ember - akarva, akaratlanul is - hasonló elvárásokat kezd el támasztani a másik kutyájával szemben. Aminek az lesz a vége h a másik kutya el kezd szorongani mert neki azok az elvárások magasak. Erre figyelj oda. Mind a kettőt képességeinek megfelelően kezeld!!

2011. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ninna ♥ ***** válasza:

A kert nem jelent semmit. Nekem is borderem van, panelban, de a napi 4-5 óra séta a biztos, ami a garantált. Ez frisbeezésből, tanulásból, játékból, kutyázásból áll, a legtöbbször viszont én egyedül kevés vagyok a totál kifárasztáshoz, leggyakrabban még mindig úgy érzem, hogy nem tudom teljesen lefárasztani, csak 80-90%-ig, amit kevésnek érzek. Ritka mostanában az olyan alkalom, amikor totál KO a borderem. Nagy falat egy border a legtapasztaltabb kutyásnak is, de nekem mégis ő az első IGAZI kutyám. Előtte voltak már kutyáim, akikkel foglalkoztam, de Menta az első, akivel igazán, és ő tényleg az én kutyám. Maximálisan csak én foglalkozom vele, nagy ritkán viszi le a barátom sétálni, akkor is kb. fél órára..


Szóval arra számíts, hogy éjt nappallá téve kell dolgoznod azért, hogy tökéletesen működjön a kutya. Én, amikor még problémáim voltak vele, volt, hogy éjszaka vittem le sétálni, futtatni, hogy reggel ne kezdjen el rombolni, ameddig dolgozom mellette. Én már 22 vagyok, de csak 4 órás munkaidőben tudok dolgozni a munkahelyemen.. de ilyen körülmények közé, amiket leírtál, én azt mondom, mehet egy border.

2011. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!