Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy néz ki köldök sérve van a...

Úgy néz ki köldök sérve van a 4 hónapos kutyámnak, de jelenleg egy vasam sincs, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 10:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Ne tarts kutyát.

Komolyan, ha már ennyire az elején nincs rá pénz, mi lesz később? Hogy lesznek meg az oltásai, a felszerelése, a szétrágott dolgok pótlása? Ha benyal valami betegséget, mit fogsz vele kezdeni? A kutyatartás nincs ingyen; ha nincs pénzed, járj menhelyre sétáltatni, vagy legyél ideiglenes befogadó olyan szervezetnél, ahol fizetik a kutya ellátását.


Amúgy meg mondd el ezt az állatorvosnak, és kérdezd meg, hogy mik a lehetőségek, ráér-e a műtét, vagy van-e részletfizetés, vagy valami.

2015. márc. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 bollocks ***** válasza:
32%
Remélem, hogy ásóra azért lesz pénzed, ha gödröt kell ásni. Minek az ilyennek kutya?!
2015. márc. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a kioktatást, tudod nem egy 14 éves kislány vagyok. Tudod kedves válaszoló, a nagy kutyánk le ellett 4 hónapja !a tesókat már elvitték, ő maradt, van 2 fiam, mit csináljak ütöttem volna agyon?? Oltva van és csipelve, elnézést hogy a gyerekeim mellett adódott egy kis nehézség, és nem készültem fel egy esetleges kutya sérvre.
2015. márc. 12. 10:43
 4/22 anonim ***** válasza:
6%
miert ragtok igy be, elvegre egy kutya nem ugyanaz mint egy ember vagy egy gyerek
2015. márc. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
Ivartalanítás. Feleannyiba kerül, mint korrekt módon felnevelni egy almot, vagy egy császármetszés, amit ugye nem tudsz előre tervezni, mert ha baj van, akkor ott azonnal műteni kell. Ivartalanítási akcióban ezeknek a költségeknek a töredékéért megműttetheted a kutyát, és nincs több gond a tüzeléssel, kölykökkel, köldöksérvekkel, és még a szuka egészségéért is tettél.
2015. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 bollocks ***** válasza:
59%
Elnézést, nem tudtam, hogy egy mocskos szaporítóval van dolgunk.
2015. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Beszélj az állatorvossal, hogy kell-e műteni egyántalán, és ha igen, ráér-e és meddig.

Másik: javaslom, ivartalanítsd a szuka kutyát.

2015. márc. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szaporító, de köszönöm a jellemzést, igen, tisztában vagyok vele hogy ivartalanítani kellett volna, én is tévedhetek nem? Elmehettek a sunyi pi@ába mind! Bezzeg ha valaki megöli a saját gyerekét, arról kuss van, azért mert nekem van egy kis anyagi nehézségen egy roh@dék vagyok!
2015. márc. 12. 11:18
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Az eredeti kérdéshez: óvatosan, gyengéden próbáld visszanyomkodni a sérvet a hasfalon belülre (ha nem nagyon nagy). Ha nem tudod visszanyomni könnyedén, szinte egy mozdulattal, akkor ne erőltesd, mert nagy bajt okozhatsz! Semmiképp ne nyomd meg durván vagy erősen! Ezt ismételd napjában 1x-2x.

Ezzel ha mást nem is, azt megakadályozhatod, hogy kizáródjon a sérv, és elnapolhatod a problémát addigra, míg egyenesbe jössz anyagilag.

Amúgy meg nagyon ügyelj, hogy ennek a kutyának soha ne legyenek kölykei, mert a köldöksérv örökletes. Kár tetézni a bajt.

2015. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Könnyedén visszanyomható még,
2015. márc. 12. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!