Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jót tesz a Yorkiek...

Szerintetek jót tesz a Yorkieknak a sok lépcsőzés?

Figyelt kérdés

A házunkba(4 emeletes) lakik egy család, aki yorkiet tart.

És elég hosszú lépcső vezet fel hozzájuk, de a kutyájuk mégis a saját lábán megy fel. Én azt hallottam, hogy ez a porcainak és a gerincének nem tesz jót.



2015. márc. 12. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem napi 10-szeri ismétlésről van szó, akkor bőven belefér.
2015. márc. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
A Yorkshire terrierek hajlamosak az ízületi betegségekre, ezért nem tesz nekik jót a lépcsőzés.
2015. márc. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Egy kutyának sem tesz jót a lépcsőzés. Napi 3x le és fel lépcsőzéstől nem lesz gondja egy egészséges kutyának.


De ha rossz helyről van,tehát patellára nem szűrt szülőktől akkor előbb lehet probléma az izületekkel,mint amelyik mentes.


Nekem 13 éves a bichonom és eddig semmi gond nem volt az izületeivel(lekopogom!!) 4.en lakunk mi is.

2015. márc. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy a második válaszoló is megjegyezte nem igazán való nekik az ízületek miatt, én nem kockáztatnék hiszen ezen nem múlik a kutyanevelés:)


Egyébiránt pedig nem hiszem,hogy egy yorkit olyan nehéz lenne fölcipelni.


Én bírok hajolgatni is nincs mozgásszervi problémám, de megtanítottam a kutyám arra, hogy a második lépcsőfokra felmegy és onnan emelem meg, ha esetleg valakinek a családban van idős hozzátartozója aki időként sétáltat egy jó megoldás is lehet.

2015. márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha nekem lesz, akkor én felhozom, mert 2 kg nem olyan sok.

Főleg, ha az iskola felszereléssel hasonlítjuk össze.:)

2015. márc. 12. 16:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálatos nekem vannak yorkiaim 15 éve komolyan foglalkozom a fajtával de nem volt izületes egyik sem. Lépcsőzhet ez a fajta nem tacskó a gerincének semmi baja nem lesz ha meg igen akkor előbb utóbb lépcsőzés nélkül is kijön!
2015. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. márc. 12. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!