Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam harapassal mutatja...

A kutyam harapassal mutatja ki a szeretetet. Masnak is van ilyen kutyaja? Le lehet errol szoktatni?

Figyelt kérdés

Lehet aggresszivnek hangzik a dolog, de nem az, a testtartasa, "mosolya", farka boldogsagrol arulkodik.


A kutyam nem tudja, hogyan kell megnyalni egy embert. Helyette, ha pl hazajovok, oromeben bekapja a fejemet vagy arconharap. Persze tok finoman csinalja, de eleg szeleburdi es amikor lenduletbol csinalja neha eleg nagyot koppan a foga a koponyan vagy az ajkamon, ami baromira tud fajni. Probalok raszolni, de nem erti, es ha nagyon mergesen szolok ra mert fajdalmat okozott, akkor elszomorodik.


Komondor, azok meg eleve szeretnek ta'togatni.



2015. márc. 13. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyamódon játszik veled, de ezt tiltani kell, ne engedd. Nem baj, ha "elszomorodik", meg kell tanulnia, hogy veled így nem játszhat, mielőtt véletlenül sérülés lenne a vége.
2015. márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Visszakézből pofon, és rögtön rá fog jönni, hogy hogy kell civilizáltan üdvözölni valakit. Nem hülye ám az a kutya, téged viszont eléggé palira vesz :) Csak gondolj arra, mit kapna ezért egy másik kutyától, és ne sajnáld. Olyan nincs, hogy ő okozhat neked fájdalmat, de te neki nem, mert akkor ott nagyon durván el van cseszve valami.
2015. márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ertem, koszi. Innentol kezdve akkor kemenyebb leszek e teren.


De hogy tanithatom meg neki, hogy inkabb akkor mondjuk nyaljon? :D Mert most is akarmit csinalok, ovatos ragcsalassal reagal. Arra mar sikerult ravezetnem, hogy nem szabad erosen harapni, de megakadtam ott, hogy ha valamit szeretne vagy hizelegne, nagyon gyengeden de tovabbra is ragcsalja a kezemet.


Persze ha nagyon izgatott (pl eppen hazajottem) akkor nagy lendulettel mozog, ugral es akkor tenyleg fajdalmat okoz.


Egyebkent menhelyes kutya (volt), elottem nem nagyon volt ember baratja. De ezen kivul nagyon jo fej.

2015. márc. 13. 13:42
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Mennyi idős mert nekem is van komondorom és mire betöltötte az 1 évet leszokott róla de igaz hogy meg kellett mutatni hogy ki a főnök...
2015. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem szabadna vele egyáltalán foglalkozni hazaérkezéskor. Nem egy akkora esemény az, nyugodjon le. Ha lehiggadt, akkor üdvözölheted, de ne pörgesd még te is, hogy "jaj de jó, hazajöttem, látod, majdnem meghaltam én is, meg te is, de már újra együtt vagyunk és semmi bajunk nem eshet"! Lehet, hogy te ezt nem így gondolod, de a kutyának valami hasonló megy át. Legyen már természetes dolog, hogy jössz-mész, nem kell ettől szívrohamot kapni... :)
2015. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4# vok tapasztalatból mondom hogy a komondorok nem az a nyalogatós fajta ja és nyugodj meg ha oda vágsz egy komondornak szinte megse érzi viszont azt érzi hogy rosszat csinált...
2015. márc. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akumi: :D:D ez megkacagtatott! De ertem amit mondasz.


#4: Kb masfel-2 eves lehet, nehany honapja van nalunk csupan. Nalad hogy mutatja ki a komondorod a szeretetet? Mert a mienk amikor orul, ha nem is harapdal de akkor is mindig 90°-os szogben nyitott szajjal rohangaszik korbe korbe :)

2015. márc. 13. 14:44
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nálam is szokott rohangálni

Sokszor harapdált játékből engem meg a francia bulldogomat de ez most lehet durva lesz de meghallottam hogy mikor apa mondta hogyha nem hagyja abba meg kell válnunk tőle ezért mikor megint harapdálni kezdett alárugtam és azota teljesen rendben van...4#

2015. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani, hogy még a 8 hetes boxerem is érti a "NEM" szót!!! Az attól függ, mennyire mondod határozottan.....
2015. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Keveset vagy a kutyával vagy nincs eléggé lefárasztva.Menj vele ki a határba vagy természetbe pár kilométeres sétára.Ha beválik akkor néha ha az időd engedi akkor kiránduljatok.
2015. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!