Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki mar használt 10-15 méteres...

Aki mar használt 10-15 méteres pórázt, hogy csinálta ugy, hogy közbe nem akadt el benne a kutya?

Figyelt kérdés

Mert mikor vissuahivom a kutyát akkor annyira gyorsan nem tudok 15 méternyi pórázt hirtelen a kezemre "tekerni"


Ezt hogy lehet viszonylag könnyen megoldani?



2015. márc. 14. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A póráz a földön van. Amikor visszahívod, nem tekercselni kell, hanem egy ponton megfogod a pórázt, rántasz rajta egyet és újra elengeded.

Csak jelzést adsz a kutyának és nem bevontatod magadhoz. Ha a földön van a póráz, könnyebben átlépi a kutya, és amikor nincs alatta, akkor lehet rántani rajtani egyet.

2015. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kutya mar visszajön magátol (neha egy picit "ra kell segiteni", hogy elinduljon, de utana jon)

De ahogy visszafut a poraz "kiengedve" marad es ahogy visszafut olyan gyorsan nem tudom fel tekerni

2015. márc. 14. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért kell feltekerni? Ha visszajön, akkor megint valahol megfogod egy helyen a pórázt, ahol közelebb van, és újra elengeded a kutyát.

A legtöbb embernél az a gond, hogy mindenáron a kezébe akarja tartani az egész pórázt. Igaz ez a normál hosszúságúra és a hosszúra is. Felesleges, Ha elmegy a póráz vége tőled messzebbre, max utána szaladsz és elkapod, ahol éred, vagy rálépsz. Igaz, némileg hajlonganod kell a póráz után, de ezt fogd fel jó kis deréktornának.

2015. márc. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell feltekerni! Nem értem miért akarod feltekerni.
2015. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam hogy húzta maga után.

Behívás előtt "készültem fel" hogy tudjak finoman rántani szükség esetén. Amúgy meg csak húzta maga után.

Eleinte mikor sokat (nagyon sokat) kellett korrigálni a behívásnál akkor a kezemben volt végig, hátha megpattanna. De mikor behívtam nem tekertem fel, ugyanúgy átlépkedte mintha maga után húzná.

2015. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!