Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Border Colliet ha normális...

Egy Border Colliet ha normálisan nevelnek akkor egy 5 éves fiút megtámadhatnak?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ötéves nyúzta a kutyát, akkor előfordulhat, igen. Nem minden esetben a kutya a hibás. A legtöbb gyerek azt hiszi, a kutya játékszer.
2015. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: A gazditól függ!

Hosszan: Ha a kutya ÉS a gyerek is helyesen van nevelve és természetesen a szülő soha nem hagyja őket felügyelet nélkül akkor nem. A kutya megfelelő nevelés, elég mozgatás, és korrekt idegrendszer mellett soha nem támadással kezdi hanem elhúzódik, morog, oda-oda kap (óvatosan) és ha még mindig vak a kedves gazdi akkor elfordulhat, hogy jobban odakap vagy harap. A gyerek nevelésére és tanítására is feltétlen szükség van, sajnos manapság ez gyakran elmarad és visít mindenki, hogy a h..lye kutya...A gyereknek meg kell tanítani, példát kell mutatni, hogy mi az a kutya, mit kell és lehet vele csinálni és mit tilos. Persze ennyi idősen ez még nem fog kialakulni benne, szóval nem lehet egyedül hagyni őket még évekig, de évek múlva ennek meglesz a gyümölcse.

2015. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom, hogy a gyerekek kb 4 éves kortól értik meg, hogy nem szabad bántani a kutyát, de még utána is rájuk jön a hülyeség néha, úgyhogy figyelni kell rájuk.
2015. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem, ha a gyerek sem piszkálja. A gyereknek is tudnia kell, hogy a kutya nem játék!
2015. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
jó de ha a kutya a gyerekkel nő fel és jól vannak nevelve akkor nem bántja ?
2015. márc. 14. 15:48
 6/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én kutyával, macskával nőttem fel. Eszembe sem jutott bántani őket, és ők sem bántottak engem soha. Egy jól nevelt kutya a legjobb bébiszitter a világon. Szóval ha a gyerek nem homokzsáknak használja a kutyát, akkor nem támadja meg, sőt mint falkatag kölyköt, védeni fogja mindenkitől. :-)

2015. márc. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor jó .
2015. márc. 14. 16:58
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy kutya lehet jó bébiszitter, de egy kutyát SOHA nem szabad egyedül hagyni egy gyerekkel, akármennyire is jámbor!
2015. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is ezt szoktam mondani, de azért ez így egy kicsit túlzás. Valójában számomra inkább azt jelenti, hogy rájuk kell nézni, mit művelnek. Különösen, ha nagy a csend, ezt mindenki ismeri azt hiszem :)


A szomszéd kissrácnak is adtam kapukulcsot, hadd játsszon a kutyámmal. 8 éves kb, a kutya is :) Előtte beszéltem az anyukájával, hogy szerinte OK-e, azt mondta, igen. Én részemről biztos vagyok benne, hogy nem tesznek kárt egymásban. Anyukája néha rájuk néz az ablakból, azt mondta, nagyon aranyosan rohangásznak a kertben.

2015. márc. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Manka68 ***** válasza:
65%
Kisiskolás voltam, amikor az első kutyánk hozzánk került. Egy mudi jellegű keverék volt. Mindig ott volt, ahol én. Ha árkot ugrottunk, ugrott velem, ha fogócskáztunk, futott velem. Reggel elkísért az iskoláig, megvárta míg bemegyek, sarkon fordult és hazament. A család onnan tudta, hogy vége a tanításnak, hogy a kutya eltűnt otthonról, és kicsit később velem jött haza. Ha boltba mentem, megvárt az ajtó előtt. Ha rossz kedvem volt, odabújt hozzám. Sokszor sírtam tele bundáját, a legjobb stresszoldó. :-) Méghogy nem szabad egyedül hagyni a kutyát a gyerekkel! Akkor valamelyik szülőmnek folyton a sarkunkban kellett volna lennie, mert a kutya úgy tapadt rám, mint a mágnes. :-) Szerencsére akkoriban nem paráztak túl mindent. :-) Az őskorban, mikor én gyerek voltam, nekünk kellett megtanulni, hol vannak a határok, és nem a kutyát altatták el, ha megrendszabályozta a kötekedő gyereket. :-) És mi nem feszítettük annyira a húrt, hogy a kutya őrjöngeni kezdjen, az első morrantásra odébbálltunk. Ezt a mai gyerekek is megtanulnák, ha nem tiltanák el őket a kutyáktól. Persze a felnőttek hozzáállása is más volt, nem rohantak oda sikoltozva, ha kutya került a közelünkbe. :-) Szóval mindezzel azt akartam mondani, hogy a "ne hagyjuk őket felügyelet nélkül" című dolgot azoknak találták ki, akik miatt a mikró használati utasításába is bele kellett írni a "ne tegyünk bele élő állatot" menüpontot. :-)
2015. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!