Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiben más vagy különbözik...

Mennyiben más vagy különbözik az, ha valaki tizenévesen kicsiként-fiatalként, meg húszon évesen idősebben kutyázik?

Figyelt kérdés

2015. márc. 15. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltetlenul kulonbozik, de talan aki fiatalabban kezdi, annak tobb ideje van komolyan sportolni, mig akinek esetleg mar munkaja, csaladja van, annak nem feltetlenul a kutyazas az elso, szoval jobban beeri egy olyan kutyaval, akit csak setaltatni kell. Persze ez nem torvenyszeruseg.
2015. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalabbakat szerintem felelősségre, gondoskodásra tanít, illetve rendszert visz az életébe egy kutya.

Felnőttebb fejjel pedig remélhetőleg már úgy kerül a családba a kutyus, hogy a gazda rendelkezik már kifejlődött felelősség érzettel, illetve egy rendszer van már az életében.

2015. márc. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát befolyásolhatja azért..magamból indulok ki, de pl. engem felelősségre tanított, arra, hogy nincs olyan, hogy "nem akarom", muszáj megcsinálni (például mikor örömtáncot jár a póráz láttán, de kint tombol a hideg, akkor is el kell indulni vele, mert ettől lesz boldog), plusz én sokszor választottam a kutyámat inkább a féktelen hajnali bulizások helyett. Nem azt mondom, hogy mindig, de 4ből 2x inkább csak pár órát mentem szórakozni, mert tudtam, hogy másnap vasárnap/szombat, és a kutyám egész héten arra várt, hogy végre minőségi időt töltsek vele :)


Esetleg még azt lehet felhozni, hogy aki hamarabb kezd kutyázni, az hamarabb fog érteni hozzájuk, bár ez nem törvényszerű, csak nyilván könnyebben fog nevelni egy nehezebb fejű kutyát az, akinek már van 1-2kutyával tapasztalata. Fiatalon amúgy jobban ragaszkodhat a kutyához, de ez sem törvényszerű, mert én 25 vagyok, és ugyanúgy ragaszkodok a kutyámhoz, mint régen másik kutyámhoz:)

2015. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mit értünk kutyázás alatt? Szimpla kutyatartást, vagy a komolyabb kutyázást?
2015. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!