Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya nevelésénél mi a...

Kölyökkutya nevelésénél mi a legfontosabb az első időszakban?

Figyelt kérdés

8 hetes, három napja van nálunk. Német vizsla. Egyenlőre leginkább az ölemben szeret bújni,tíz percig tudok vele játszani max, aztán elfárad és kéredzkedik fel.A gyere, és az ül parancsokat sikerült neki megtanítani, és este már az odakészített papírra is jutott a kakiból, pisi meg szinte csak oda ment.


Éjszaka még sokat sír, ha meglát ugrál , és harapdálja a kezemet ha ölben van. Erről hogy szoktassam le?


Szerintetek mi a legfontosabb amire már most figyelnem kell, ha nem akarom elrontani a kutyust? Azon kívül, hogy szeretem :)



2015. márc. 16. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Sürgősen szokjál le az ölbe felvevésről. Meddig tart lekuporodni melléje? Amit kicsinek megszokott, azt nem fogja érteni, felnőtten miért nem csinálhatja. Márpedig egy felnőtt német vizsla igen kényelmetlen ölben. Ugrálásról, harapdálásról le kell szoktatni, tiltani.

Ha pedig elfárad a játékban, tessék a helyére tenni.

2015. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 bollocks ***** válasza:
0%
Ugyanúgy a lakásban vizelést/kakilást is tiltani kell, mert így nehezen lesz szobatisztaságra nevelhető. 2 óránként séta, ha lent végzi a dolgát, dicséret.
2015. márc. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem kéne ölbevenni, mert ha megnő, úgyse fogod elbírni, és később nehezebb lesz lenevelni róla. A másik, a szobatisztaság...ha most szabad a lakásba üríteni, hogy érteted meg vele, hogy később tilos. Legyetek következetesek.
2015. márc. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Két óránként kiviszem nappal, de éjszaka nem szeretném, ezért tettem le neki a papírt.

Az ölbevételt meg nem tudom megállítása, de akkor holnaptól leszoktatom lassan. Valószínűleg igazatok van, mert ma kevesebbet volt ölben, és sokkal jobban feltalálta magát, nem sírt utánam annyit.


Az ugrálásról és a harapdálásról hogy szoktassam le?

2015. márc. 16. 20:57
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

"Éjszaka nem szeretném" - pedig kellene, mert teljesen összezavarod vele. Megintcsak a "most miért lehet, ha máskor nem" esete.

Ugrálást, harapást tiltani kell. Ha csinálja, határozott nem, és hátat fordítasz. Ha kell, százszor. Megütni nem kell, de legyél határozott. Okos fajta, ha nem vigyázol, a fejedre nő.

2015. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

ma 21:36

Azért megnézném én azt a kiskutya tulajdonost, aki éjjel is kiviszi 2 óránként a kölyköt.

2015. márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Éjszakára semmi gond a papírral. Elég gyorsan meg fogja tanulni, hogy éjjel alvás van. Igyekezz minél később és minél korábban kivinni.
2015. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

:) köszi! Már azt hittem én vagyok ufó, hogy nem kelek egész éjszaka két óránként.

Az a baj, hogy eléggé kiszámíthatatlan a bélműködése. Össze vissza jön ki belőle, még véletlenül sem az evés utáni fél ,egy órában. Ez megváltozik majd?

2015. márc. 16. 22:44
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendszeres időközönként kap enni,napi háromszor,nem nassol, csak a jutalomfalatkáit adom neki a délutáni tanulás során.
2015. márc. 17. 00:02
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
SZOCIALIZÁCIÓ ! ez a legfontosabb ! mivel ez 16-20 hetes korig tart csak ! a többi : szobatisztaság, nevelés, stb .arra lesz még időd rengeteg.
2015. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!