Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal h...

Mit csináljak a kutyámmal h hallgasson rám is?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam a páromtól 4 hónapos lesz még csak, és az a baj h nem nagyon hallgat rám. A páromra igen mert persze neki mély mackós hangja van én is megijedek néha ha hangosabbat szól. és ha rosszat csinál egyből neki megy puncsolni. Rám meg szinte sosem hallgat, én vagyok aki állandóan játszik vele,sokat foglalkozok vele és mindent játéknak vesz tőlem sztem...és én is szeretném ha elfogadna gazdának, ha már én kaptam... és nem tudom h álljak neki. a mély hang nálam felejtős csak nyávogok, de hát lány vagyok basszus... segítsetek ha tudtok ha lehet egyáltalán
2010. febr. 16. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szia már sok embernek tanácsoltam most neked is nem muszáj elolvasnod az egész könyvet ha nem szeretsz olvasni de legalább az első 50 oldalt. benne van a kérdésedre a válasz amúgy eleinte én is úgy csináltam hogy megböktem a párom hogy "szólj már rá te léci!" *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Járjatok kutyasuliba. Ott Neked is megtanitják, hogyan kell nevelni, fegyelmezni egy kutyát.
2010. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ez már így elég nehéz lesz. Nálunk apukámat választotta eleinte falkavezérnek, mert neki is ilyen tiszteletet parancsoló mély hangja van. Hiába én törődtem a kutyával és az enyém volt, én hiába parancsoltam rá nem vett annyira komolyan, apámtól meg már félt is.


Talán mivel a tied még elég kicsi így lesz változás. Kutyaiskola valóban jó ötlet lehet, ott neked is megtanítják hogyan viselkedj a kutyával és külön erre is kérhetsz tippeket.


Nálunk magától megoldódott a probléma, belenyugodtam a helyzetbe (nálunk nincs kutyasuli...) aztán valahogy a kutya is észrevette, hogy engem bánt ez a helyzet és idővel szót fogadott jobban és mindig hozzám jött oda, apukám hiába is hívta, ha közben én is szóltam felém szaladt :) Büszke is voltam rendesen :DDD

2010. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk a kutya engem választott falkavezérnek, de édesanyámra is teljes mértékben hallgat, Igazából a párodnak kellene megtanítania a kutyát hogy rád is hallgatnia kell. Nálunk ha rosszat csinált a kutya és ott volt anyu is én mondtam neki hogy szidja le, ha nem látszott a kutyán, hogy szégyenli magát, akkor leszidtam én is anyu előtt, így megtanulta hogy anyut is tisztelnie kell, mostanában ha veszekszem rá, odamegy anyuhoz hogy védje meg, olyankor kicsit mondom neki utána ráhagyom, így tiszteli anyut is, nálunk csak anyu eteti, bár erre mondták nekem hogy nem helyes mert hogy én vagyok a falkavezér, de hát anyut is el kell fogadnia gazdának. Úgyhogy szerintem a párodnak is segítenie kell hogy te is tudj neki parancsolni. HA te valamit nem engedsz a kutyának a párod se engedje, és igaz ez fordítva is.
2010. febr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
a kutyát nem a párodnak kell megtanítani hogy hallgasson rád is!!! csak neked kell az ő szemébe falkavezéré válnod!! Az meg hogy nem tanítható ennyi idősen marhaság, én menhelyről hoztam ki a kutyusomat, emberek bántották és elég rosszul bántak vele még harapós is volt én mégis őt választottam, már több volt egy évesnél is mikor hozzám került. ma már elfogadott engem falkavezérnek megbízik bennem és tanítható. A könyvet amit ajánlottak meg nagyon jó olvasd el.
2010. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

én is azt mondom, hogy kutyaiskola.

nálunk speciel anyásak a kutyák, hiába van mély és erős hangom, bár valamennyire rám is hallgatnak :)


ezen kívül legyél következetes, ha rosszat csinál, te is szidd le, ha valami jót, dicsérd meg.

2010. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hang kérdése:) Suttogva is lehet valaki jó vezető:) A párod nyilván következetesebb, kevesebbet bratyizik a kutyával, és magabiztosabb. A Jan fennel könyv valóban jó, egy jó kutyasuli is sokat segíthet, csak olyat válassz, ahol valóban ezzel a problémával foglalkoznak, és nem azzal, hogy hogyan kell megfelelelően megrántani a pórázt, hogy a kutya leüljön...
2010. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mit csináljak a párom kutyájával hogy halgasson rám is?"

Így a helyes a kérdés jelen esetben, a kutya azé akire hallgat. Lassiet is hiába vette meg a herceg, attól még a kisfiú maradt a gazdája..

2010. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ez az utolsó válasz nem kellett volna inkább ne írj senkinek választ ha ilyen bunkó vagy.


egy kutyasuli kb mennyibe kerül?

a könyvet meg elolvasom.

köszi mindenkinek a választ

2010. febr. 17. 08:33
 10/10 anonim ***** válasza:
A választ nem bunkóságból írtam, sokan nem tudják, vagy nem akarják elfogadni az igazságot és így nehéz keresni rá a megoldást. Ha rájössz h nem az a baj h nem hallgat rád, hanem amit írtam, gyökerében változtathatjátok meg a dolgokat. De ha ez nem megy, hát próbálkozz a többiek utasításai alapján.
2010. febr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!