Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavámat nem tudom szobatisz...

Csivavámat nem tudom szobatisztaságra szokatni, tudnátok tanácsit adni?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete kaptam egy 7 hónapos csivava kis kutyust az enyém mellé. Egyszerűen nem tudom szobatisztaságra szoktatni. Lent egyàltalàn nem vègzi a dolgàt csak a lakásban. Egy hét alatt 4x kakilt lent, s 2x pisilt lent a többit mind a lakásban. Már mindent megpróbáltam amivel a másik csivim ez rászoktattam, de semmi nem hasznàl. Dicséri mi sem tudom lent, ha egyszerűen ott nem végzi a dolgát ! Szerintetek mi lenne a megoldás ?

2015. márc. 17. 07:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Amikor szabad vagy, csinálhatnál olyat is, hogy elhívod egy barátnőd, testvéred, valakit, és kiültök a parkba több órára, úgyis szép idő van:) vinnétek a kutyust is, meg egy zacskó valami rágcsát amit szeret, és mivel fiatal, biztos hogy kelleni fog neki pisilni, ha tényleg több óráig lent vagytok... és akkor végre nagy örülés, van mit jutalmazni, kapna csomó rágcsát, simit, és hátha így ráérez végre, hogy mit akarsz tőle:)
2015. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy őt nem zavarja h látom, simàn leül előttem, s kakil a nappali közepén :(

5-6 óra séta utan is fent pisil.

Ezen kívül nincs vele gond próbál minden szavakra figyelni ! Bújik hozzám, puszilgat, a másik kutyussal egész nap játszanak !

2015. márc. 17. 14:03
 13/13 A kérdező kommentje:

Pòráz nélkül is szépen sétàl mellettünk 5-10 méternél távolabb nem megy.

Valószínű, hogy az eddigi neveléssel volt gond! Ha itthon rászòlunk a megszokottnàl hangosabban rögtön össze pisili magát. Nem tudom van e köze a kettőnek egymáshoz . Egyébként a kutyus egy kis városban lakott ahol eddig csak az udvarra engedtek ki meg néha sétálgattàk! Mi pedig teljesen belvárosban szegény első két nap a liftbe is alig mert beszállni. Azóta azt is bátran használja .

2015. márc. 17. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!