Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani a...

Hogyan tudom megtanítani a kutyámat, hogy séta közben ne figyeljen más kutyákra?

Figyelt kérdés
Mikor elviszem sétálni addig nincs gond míg kutyát nem lát. Egész addig szépen jön mellettem, de amint meglátja a kutyát már ront is neki.Egy labradorról van szó és elég nehéz visszafognom ilyenkor.
2010. febr. 16. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Én ilyen esetben azt javaslom a tanítványaimnak, hogy kezdjenek el klikkerezni a kutyájukkal, és az első feladat az legyen amit megtanul a kutya klikkerrel (természetesen azután, h megértette mi a klikker lényege és be lett rá kondicionálva) h a kutya vegye fel a gazdával a szemkontaktust. Erre én a "figyelj" szót használom, de lehet bármi más is.


Aztán ezt zavaró tényezők mellett elkezdeni vele gyakorolni. Odakint, kutyák között stb.


Ha olyan hely felé közeledtek ahol kutyák vannak. Állj meg, ültesd le, és érd el, h rádfigyeljen. Ha megvan ez a jól érzékelhető kontaktus, még akkor se engedd oda, hanem pár méter megtétele után, ezt ismételd meg. Csak ezután engedd oda játszani. A játékból is többször "vedd ki" - ne hívd mert valószínű nem fogod tudni végrehajtatni vele és azzal meg csak azt erősíted a kutyában, hha szólsz neki akkor sem kell mennie ha ő épp játszik -, menjetek kicsit arrébb és néhány alap engedelmes feladat és szemkontaktus felvétele után engedd vissza.


Valamint meg kell találnod azt a valamit amire a kutyád ezerrel pörög és amikor az a valami jelen van csak arra figyel (az lehet játék (nálunk az egyiknél a fressnapfban kapható ördöglabda az, a másiknál ilyen húzogatós játék), jutalomfalat (virsli, sajt, párizsi stb), de a klikker is ezt válthatja ki belőle vagy a simi (de ez utóbbihoz nagyon olyan kutya kell, aki teljesen rád van fókuszálva (és sajnos a leírtak alapján a tiéd nem ilyan)) - azt neked kell tudnod mi az, mivel a te kutyád.

2010. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
szia!pont tegnap láttam hasonlót a póráz két végén-ben.Ott az volt a Victoria tanácsa,hogy mikor meglátod a másik kutyát,ültesd le a sajátodat,és igyekezz a figyelmét magadra vonni,jutalomfalat meg hasonlók segítségével,ha pedig elmentek,mehettek szépen tovább,és azt addig ismételgetni vele,míg természetes lesz neki, hogy rád figyeljen,ha szólsz neki
2010. febr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólókkal, de azért kutya a kutya, hogy fajtársaival barátkozzon.
2010. febr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam h ne barátkozzon - sőt mondtam, h engedje oda -, hanem azt, h a kutya az első szóra reagáljon a gazdája hívására. Az idő fennmaradó részében barátkozzon, játsszon. Mint a gyereknevelés - ha iskolában van, ha feladata van otthon elvárja tőle az ember, h arra koncentráljon, a többi időben "azt csinál amit akar".

Ne essünk át a ló másik oldalára!

2010. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És mi az a klikker?
2010. febr. 16. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:
nálam is ez a probléma,hogy megyünk sétálni,az tca vége,kb 5percre van tölünk,és mihelyt meglátja a szomszéd kutyákat elkezd huzni,németjuhászom van,és hiába alkalmazom a KLIKKER-t mindennap,sajna nem érdekli!!!
2010. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

www.klikker.hu


A lényege először h a kutya megértse, hogy MINDEN klikk után kaja/jutalom jön. Ezt hívják kondicionálásnak. Ez kb. egy hét. A klikker célja, h miután ismeri, te már arra tudd használni, h megjelöld a helyes viselkedést.

Majd elkezdheted feladatcentrikusan használni.

Ebben az esetben pl. amikro a szemkontaktus a cél azzal kezded h először csak akkor klikkelsz amikor feléd néz, majd amikor rád néz, majd csak akkor amikor felveszi veled a szemkontaktust.

Mivel ő azt várja és azt próbálja "kiprovoklni" a viselkedésével h klikkelj (és ezáltal megkapja a jutalmat) így egyre többször fogja a kívánt viselkedést ismételni - vagyis keresi a szemkontaktust. Ezután adhatod hozzá a parancsot. Majd csak akkor klikkelj amikor akkor csinálja amikor mondod h "figyel". És ezt követően szép lassan elhagyhatod a klikket.


Fontos!

- Minden klikk után kaja!!

- A klikkert SOHA nem használjuk behívásra - nem arra való!

2010. febr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!