Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanitani a...

Hogy lehet megtanitani a kutyánnak hogy ne huzzon séta közben? 1éves a kutya, vettem már folytot is, meg minden, de nem nagyon használ, probálkoztam jutalomfalattal mikor kimegyünk a kapun, de akkor is huz! Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 09:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

www.klikker.hu


Az én blökim is nagyon húzós volt. Fájt a kezem a póráztól. De ez bejött...

Veszel egy klikkert (kb 600ft) Sok jutalom falat> elindultok mikor laza a póráz klikk és falat>

ezt nagyon sokszor>

ha ez már megy akkor nehezítesz csak akkor klikk és falat mikor "szorosan" (ahogy szeretnéd) a bal/jobb lábad mellett megy és laza a póráz. :D


Hihetetlen hamar ráfog jönni a lényegre aztán sokat gyakoroljátok, és aztán egyre többet menj klikk és falat nélkül de ne várd meg még vmi elfonja a figyelmét és megint elkezdi... érezd hogy mikor figyel még a sétálásra.

(nekem egy séta alkalmával rájött a lényegre és egy utca hosszt is végig mentünk klikk és falat nélkül.) De a fenti oldalt olvasd el!!!!!! előtte lesz még dolgod a kondicíonálással. :) Sok sikert!!

2010. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor elkezd húzni lecövekelek, meg sem mozdulok. Én hámmal sétáltatom, amivel ugye elég könnyen elhúz, és beelégeltem. Amikor rángatni, húzni kezd, megállok és meg sem mozdulok. Hisztizik, rángat, tiszta erőből húz, de nem mozdulok. Amikor ellazul a póráz, leültetem, mellé sétálok és elindulunk együtt újra. Idegörlő játék, valamelyik nap csaknem egy órába telt mire megkerültük a háztömböt, mert méterenként megálltunk 20 percre. Ma már láttam a változást, egyre kevésbé húz, és gyorsan felfogja, miért is álltunk meg.


Érdemes megtanítani neki alap parancsokat (ül, fekszik, marad). Tanítsd meg neki, hogy ha kitárod a kaput, ő ücsörög szépen egyhelyben, amíg te ki nem mész, és nem hívod. Nekem ez látszik beválni. (Még folyamatban van, de látható a javulás a korábbi sétákhoz képest, mindössze 3 nap után...)


Nagyon sok türelmet kívánok neked, maradj mindig higgadt, nyugodt, akkor ő is nyugodtabb lesz. Ne kiabálj, ne veszekedj, ne dühöngj ( az ember egy idő után hajlamos rá). Legyél következetes, határozott és nyugodt.


Sok sikert! :)

2010. jan. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

köszönöm az infokat!

az megy hogy fekszik,meg ültetés is megy ,csak ez a porázos balhé nem megy!!a klikkerrel kapcsolatban:az tényleg bevált hogy azzal tanitom,csak séta közben meg nem érdekli a jutalomfalat,hiába nem kapott elözö nap enni,a keritésekhez akar odahuzni állandoan!

megprobálom,és köszi az infokat

2010. jan. 26. 10:23
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
azt mondjátok meg, amikor klikk és falat - akkor hány kezed van? :) mert egyikkel klikkelsz, másikkal a jutalomfalatot veszed elő a zsebedből, a harmadikkal meg fogod a kutya pórázát?... ezt soha nem értettem, hogy hogy kell csinálni...
2010. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy tanítottuk meg, hogy hagyományos bőrpóráz használtunk. Amikor el akart szaladni, magunk mellé húztuk, bal oldalra, ahol mennie kell. Pár nap alatt megtanulta, sőt azt is, hogyha megállok a zebránál, ő is megálljon.
2010. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

4-esnek a váasz:

ezen én is gondolkozom,mert 1ik kezemmel fogom a porázt huz mint a barom,a másikba van a klikker,és hogy adjam neki a jutalomfalatot??

lehet ugy kéne hogy abba a kézbe kéne tartani a klikkert ahol a poráz van,és a másikkal nyomod neki a kaját???

2010. jan. 26. 10:38
 7/21 anonim ***** válasza:
akkor ezt előzör nekem kellene kutya nélkül gyakorolni ;D
2010. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez 2 külön dolog.


1) Klikkerrel tanítunk, viselkedésformákat erősítünk meg. Olyanokat, hogy ül, fekszik stb...

Egy kézzel: Klikk -> kiveszed a jutifalatot -> oadaadod a kutyának. Soha ne legyen már előre jutifalat a kézben. Mindig előbb klikk, azután falat, különben képes az ember felcserélni a sorrendet és máris el van rontva.


2) A húzás egy kicsit más kérdés. Ösztönkezeléssel le lehet szoktatni róla. Ez egy elég összetett valami, alapvető viselkedésmódbeli változásokat kellene tennetek a kutyával szemben. Ajánlom Korom Gábor: Neked ugatok című könyvét.

A konkrét gyakorlat az, hogy ugyebár a falkavezér megy elöl. Amint a kutya marja elhagyja a tested vonalát, azonnal lefordulsz róla, és mész a másik irányba -> továbbra is Te vagy elöl. :) Elég gyorsan leveszi a kutya, hogy miről van szó és megszokja, hogy nem mehet eléd. Nem kell hozzá fojtó nyakörv, nem kell rángatni a kutyát, teljesn erőszakmentes és hatákony módszer. Amikor szépen megy melletted, akkor persze mehet a klikk és a jutifalat megerősítésképp, de ezt egy idő után el lehet hagyni.

2010. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
lehet kapni olyan pórázt, sajnos nem tudom a pontos nevét, ami a kutya orra fölé kell rakni és amikor húz, akkor a kutya orrát lenyomja. Ez nem fáj nekik, de rettenetesen utálják, annyira, hogy a legmakacsabb kutya is leszokik a húzásról.
2010. jan. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

meg is van, szájszíjnak hívják:

[link]

2010. jan. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!