Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le róla a...

Hogyan szoktassam le róla a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom ♡. Ha ismeretlen ember jön az udvarra, akkor ugat. Most kezdett úgy csinálni, hogy odakap a nadrághoz..:/ Van a szomszédba egy néni, akit ismer, mégis ahányszor bejön odakap a nadrágjához, egyszer szinte megharapta, pedig eddig nem csinált a szomszédnénivel ilyent! Hogyan szoktassam le róla? Van valami köze a viselkedésének esetleg a tüzeléshez vagy egyébhez? Van olyan időszaka egy kutyának, amikor agresszívabb?

2015. márc. 18. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Lehet köze a tüzelésnek. Amúgy meg, ne engedd oda ahhoz, aki bemegy és kész. Zárd el, vagy tereld el a figyelmét.
2015. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy kinti kutyus és nem vagyok mindig mellette, hogy ha jön valaki akkor elzárjam vagy megfogjam. 😕 De azért köszi szépen a választ!! ☺
2015. márc. 18. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Akárki van ott, zavarja el a kutyát és kész. Mármint ne a "behatoló", hanem ti, a gazdái.
2015. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 every95 ***** válasza:
Szerintem, ha valaki jön, akkor egy határozott rászólással, vagy megfogod a grabancát, és elrántod onnan, az hatásos lehet. Nem tudom, csak egy ötltet. Mert nem tartom megoldásnak, hogy elzavarom... mert állandóan arra kell figyelni majd, hogy mindig el legyen zavarva, és véletlen se menjen oda idegenhez, ez nem megoldás szerintem. Inkább a leszoktatás a megoldás.
2015. márc. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindig próbálom elkapni, de fut körbe és lehetetlen megfogni.. :/ Nem tudom, hogy miért, de ugatás közben nem hallgat rám egyáltalán, viszont máskor mindig szót fogad. Valahogy azt kéne megtanítsam, hogy ugatás közben is szót fogadjon. De hogyan?? Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2015. márc. 19. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!