Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem szobatisztaságra...

Hogy neveljem szobatisztaságra a havanesemet?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 hónapos havanesem, lassan 3 hete nálam van és továbbra is mindenhova ürít, csak a wécéjébe nem (vettem kutyawécét, a műfüvet lerágta róla). Össze vissza teszi, észrevétlenül. Az nem jött be, hogy ha észreveszem rárakom a wécéjére mer egyszerűen olyan gyorsan csinálja hogy nem érek oda vele akkor se ha karnyújtásnyira van (ha meg látom hogy szaglászik és kakilni készül, rárakom, elmegy az inger nála, mintha zavarban lenne tőlem). Ráadásul kan, szóval folyton jelöli is a helyét.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. márc. 19. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2 óránként kiviszed, ha produkál dícséred, ha bent csinalja, eltakarítod szó nélkül. A wct meg dobd ki, mert nem macska.
2015. márc. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bollocks ***** válasza:
53%
Sétával próbálkoztál már?
2015. márc. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3 hónapos kutya nem jelöl. Kutyawc az meg mi???? :D Egy hatalmas kutyawct ismerek, lent van az utcán, fű meg fa meg park meg ilyen neveken ismert. Leviszed 2 órànként (persze csak miután kidobtad a kis wc-jét a szemètbe) lent meg megdicséred ha pisil-kakil. Nem fog belehalni.
2015. márc. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakom, szóval ideális is lehet, csak nem tanácsolta az orvos, hogy levigyük mielőtt minden oltása megvan (ettől függetlenül már volt lent, persze csak a kertben amikor ezt nem tudtam, kutya baja, de elővigyázatosságból nem vinném le)
2015. márc. 19. 09:13
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Még 3 hétig csináld így és olyan gyönyörűen rögzül majd ez, h az életben nem szoktatod le vagy csak véres-verejtékes munkával :D :D Hajrá!
2015. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hell-ikon ***** válasza:
56%

Szerintem félreértetted a dokit, vagy nem tudom mi történhetett, de a kertbe nyugodtan kimehet annak ellenére, hogy nincs meg az összes oltása.


Az idegen kutyákat kell kerülni ilyenkor az oltási program végéig, akikről nem tudsz lófüttyöt sem, mert azoktól bármikor benyalhat bármit. Viszont ha van családban rendesen oltott, biztosan egészséges másik kutya, azzal akár még találkozhat is. Ez az időszak roppant fontos a kiskutya szocializációja szempontjából, amit rendesen gallyra tudtok vágni, ha most bezárjátok a 4 fal közé.


De a lényeg, a kertbe nyugodtan kimehet ha már kertes házban laktok és esélye sincs, hogy vadidegen kutyákkal összefusson.

2015. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Régen is levitték a kölyköket, pár percre sétálni, amikor látták, hogy valami készül, és semmi bajuk nem lett. Nyugodtan szoktasd a kertbe pisilést-kakilást, a kutyawctől pedig szabadulj meg! Egyébként meg, ennyi idős korban már nyugodtan lehet sétáltatni. Milyen oltása nincs meg?
2015. márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kutyavécét dobd ki. Csak azt tanulja meg vele a kutya, amit pont szeretnél elkerülni: hogy szabad a lakásban vécézni! Az neki mindegy, hogy kutyavécébe vagy máshova...

A megoldás: kb. 2 óránként kiviszed a kertbe (alvás, evés után mindenképp, kora reggeltől késő estig). Ha kint sikerül, akkor nagy öröm, dicséret, egy kis játék. Ha bent "megy ki", akkor szó nélkül takarítasz.

Már kell, hogy legyen 3 oltása, nyugodtan kiviheted, max. kutyák közé ne vidd még.

És türelem, baba még.

2015. márc. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
na levittem de jelöl mindenhova sajnos fent :(
2015. márc. 19. 16:05
 10/12 A kérdező kommentje:
(mármint felhoztam és egyből jelölt egyet)
2015. márc. 19. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!