Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pici kölyök pórázrágás?

Pici kölyök pórázrágás?

Figyelt kérdés
9 hetes kiskutyám mindent a szájába vesz, nem engedünk neki mindent, csak ami neki való. Ma rácsatoltam a pórázt és természetesen azt is elkezdte rágni. Namost nála nyilván nem a rossz nevelés következménye, mert nemrég került hozzánk, tehát nem egy kamasz kutya bepróbálkozásáról beszélünk. Viszont ilyen esetben is tiltani kell, vagy pedig ezt majd elhagyja? Javasolták egy irományban, hogy hagyjuk órákon át a pórázzal a nyakörvén szaladgálni. De ő csak akkor kezdi rágni, ha azt én fogom és látja, hogy lóg. Mint bármi, amit lefelé lógatok neki, hisz kiskölyök. De félek, hogy ha hagynám a nyakán, azzal nem segítenék a folyamaton. Ti voltatok így? Kinőtte? Mit javasoltok?
2015. márc. 19. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem akarod, hogy rágja a pórázt? Akkor nem engeded meg neki. Ilyen egyszerű.
2015. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tanácsot is adsz, hogy hogyan? Te hogyan tennéd? 9 hetes kiskölyök, aki mindent a szájába vesz. Az ok, hogy nem engedem meg, hogy rágja, sokkal könnyebb bármiről letiltani, mert vagy elveszem tőle, vagy eltiltom. De amikor folyamatosan a nyakán van és folyamatosan rá akar ugrani, kíváncsi lennék, vajon Te mit tennél. Várom a részleteket.
2015. márc. 19. 15:01
 3/10 anonim ***** válasza:

TAnítsd a határozott "Nem!"-et neki.

Nem engeded,nem fogja csinálni,ugyanúgy csináld,mint a többi dologgal amit tiltasz neki.Abbahagyja,jutalom.

Illetve vannak jó,porázhoz szoktató gyakorlatok is,azon túl hogy,"hagyd rajta,hadd menjen".

2015. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

" mert vagy elveszem tőle, vagy eltiltom."

Ezt miért nem lehet a póráznál is megcsinálni? Lehet, hogy sokkal tovább tart, de annyi minden van egy ilyen kiskutyánál, amihez idő kell, hogy megtanulja.

Próbáld meg, hogy adsz valamit a szájába, hogy cipelhesse, ha van rá hajlandósága.

2015. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Érdekes az utolsó gondolat, már nekem is eszembe jutott, de ha rágja a pórázt és elveszem, akkor félő, hogy majd később rájön, hogy így megszabadul a póráztól.

Tehát akkor azzal nem értetek egyet, hogy "csatold rá pár órára, hagy húzza maga után"?

2015. márc. 19. 16:53
 6/10 anonim ***** válasza:

"Érdekes az utolsó gondolat, már nekem is eszembe jutott, de ha rágja a pórázt és elveszem, akkor félő, hogy majd később rájön, hogy így megszabadul a póráztól. "

Ezt nem értem. Azért, mert nem engeded meg, hogy játéknak használja a pórázt,attól még rajta lesz és használni is fogjátok.

2015. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem te is azt hiszed, hogy van valami varázsszó vagy valamilyen titkos "fegyver" amivel az ilyen dolgokat helyre lehet rakni egy pillanat alatt, hát elárulom nincs ilyen! Csak kitartás van és következetesség ha kölyökkutyáról van szó!


Minden nap vedd pórázra, többször is egy nap, de eleinte ne túl soká, csak 5-10 percig alkalmanként, ha elkezdi rágcsálni tiltsd meg neki, egyszerűen egy határozott "nem" kíséretében vedd ki a szájából,ezután adj neki egy játékot amit rághat. Fokozatosan egyre több időt legyen pórázon, és következetesen tiltani kell ha rágja. Időbe telik, akár hetekbe, de ennek ez a módja.

Kitartás!

2015. márc. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen. Több kutyám is volt már, de egyik sem volt így rákattanva a pórázra. Kb egyáltalán nem. Biztosan le fogok vele izzadni, mert eléggé domináns egy kölyök amúgy is. Nos az oviba is kötelező lesz neki eljönni velem.
2015. márc. 20. 18:31
 9/10 A kérdező kommentje:
Jelentem, ez a figyelem elterelés egész jól működik. Szóval minden sétánál egy kis ideig rácsatolom a pórázt, hagy szokja. Ha bekapja, tiltom, mikor elengedi, mutatom a játékot. Beválik.
2015. márc. 23. 11:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Remek ! Akkor lassan eljuttok odáig, hogy már a mozdulatot is le tudod majd tiltani, amikor el akarja kapni a pórázt. Ahogy nő a kutyád, teljesen le fog szokni róla.
2015. márc. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!