Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ugatása zavarja a...

Linn Olivér kérdése:

A kutyám ugatása zavarja a lakóközösséget, mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos kiskutyánk.6hetes kora óta szobakutyaként neveltük.Időnként akarva akaratlanul egyedül kell hagynunk őt,aki a lépcsőházbelieket sírással jutalmazza.A minap 2 kedves lakó közölte velem ha nem teszek valamit ez ellen akár jogi útra is terelődhet a dolog.Az időnként egyébként havi max 3 napot,és napi 5 órát jelent amiből max félórát sír.Persze hogy sír,mert fél és egyedül van.Nyilván,és ezt tudom énis hogy amíg ilyen fiatal addig sírni is fog,és ezellen nemtudok tenni,de mégis mit tehetnék a mérges lakók ügyében?Igazából nem az bánt hogy az ugatásért szóltak,mert valószinűleg engem is zavarna,de egyszerűen nemtudom mit tehetnék..
2015. márc. 19. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
5 hónaposan igazán nem kéne nyafognia. Olvass utána a szeparációs stressznek.
2015. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Az enyémnél az vált be,hogy kapott egy játékot amivel pár napig én aludtam,hogy rajta legyen a "szagom" és amikor a kutyával foglalkoztam mindig elővettem,de csak addig míg vele voltam,azután elraktam,nagyon kedvelte a játékot de egyedül csak akkor játszhatott vele ha mi reggel elmentünk,mikor haza értünk mindig a plüssét ölelgette de nem sírt napközben.
2015. márc. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Különben nem mondhatnám hogy rossz kölyök,ez az egy az ami nem jó :(
2015. márc. 19. 19:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a kutya nem volt egyedülléthez szoktatva. Ahogy már írták, nézz utána a szeparációs stressznek és nem ártana egy jó kutyaiskola sem - ez magától nem fog megoldódni, nem fogja "kinőni".
2015. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is lakás kutyám van, hatéves lesz, de soha nem volt ebből gond, kicsi korában sem. Mondjuk nem egy sírós csaholós fajta, de még a jelleme is nyugodt szerencsére. Nekem az a receptem erre hogy reggel atom le kell fárasztani. Egy jó kis séta, vagy egy játszás, labdázás hogy amire elmentek, jó eséllyel elaludjon. A kölykök sokat alszanak, neki is azt kellene még. Vagy ha ez sem segít akkor hagyj ott neki vagy egy nagy cubákot, vagy amit szeret rágni, hátha azzal ellesz.
2015. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Leginkább a rosszindulatú lakóközösséggel van itt hatalmas probléma,ugyanis annyira nem mindennapos a sírása,hogy egyszerűen nemis értem a letámadásuk okát.Mondjuk érdekelne ha valóban van akkor milyen és mekkora értékű jogi következménye lehet ennek,ha esetleg a közeljövőben nem sikerül olyan gyorsan változtatni ezen,akkor mire számítsak?!
2015. márc. 19. 21:26
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy fentebb többen is írták ez szeparációs szorongás.

Fogadd el, hogy egy fejhangon visító kutya baromi idegesítő tud lenni, és hiába gondolod, hogy a tiéd nem vészes, nem tudhatod hisz nem vagy ott!


Az, hogy milyen szankciókkal élhetnek veletek szemben megjósolhatatlan. Van ahol már a jegyző sem foglalkozik ilyen történetekkel, de tudok olyan példát is ahol a bíróság kötelezte a gazdát, hogy műtétileg távolítsák el a kutya hangszálát, hogy ne tudjon ugatni!


"Nyilván,és ezt tudom én is hogy amíg ilyen fiatal addig sírni is fog,és ez ellen nem tudok tenni"


Ebben tévedsz! Nem kell ennek így lenni, és bizony tudnál ellene tenni! Értem, hogy nem vagy birtokában a tudásnak amivel megoldhatod a problémát, ezért vagy kérj szakembertől segítséget, vagy ha úgy érzed, hogy megpróbálod önerőből megoldani, akkor kezdj el olvasni a témában, ajánlom elsőre Jan Fennell Kutyapszichológia című könyvét.

2015. márc. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2015. márc. 20. 04:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Ugatásgátló nyakörv esetleg?

Ha van elérhető távolságban,szeretettel ajánlom a legközelebbi Cerberos kutyasulit,segítenek.

2015. márc. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ugatásgátlón gondolkodom énis..
2015. márc. 20. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!