Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol és hogyan találkozzanak a...

Hol és hogyan találkozzanak a kutyák először?

Figyelt kérdés

3 éves kutyusunk mellé nem sokára érkezik egy 9 hetes kölyökkutya, mind a kettő kan.

Hol és hogyan találkozzanak? Tippek?

Elsőként, pórázzal vagy annélkül?



2015. márc. 20. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Poraz mindenkepp legyen mind a ketton, de engedjetek lazara a porazt, hogy ne erezzenek feszultseget, szerintem semleges teruleten, egy parkban, kutyasuliban stb.. 2-3x talalkoznak porazzal hagyod h megszagolja, korbe jarjak egymast, esetleg lepisilik egymast stb.. Utanna kezdheted otthon is osszeszokatni oket, de ne ugy h ma hazabiszed es ott is marad.. Vidd el legyen ott par orat utanna masnap megint..
2015. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 3 éves kutyusod mennyire van kutyákkal összeszoktatva? Te ismered a kutyákhoz való viszonyát. Normális felnőtt kutya nem bánt egy 9 hetes kiskutyát, ha jól van nevelve, szocializálva.

Legjobb egyébként póráz nélkül, semleges helyen, ha a meglévő kutyátok jólnevelt, rá lehet szólni (és szót is fogad), ha esetleg nem jól reagálna a kicsire.

2015. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindenképp pórázzal csinlák ha semleges területen pl. parkban, mert póráz nélül szerintem mindegyik elfutna.

A 3 éves kutyám pedig nem igazán találozott kutyákkal, sajnos olyan helyen lakunk ahol ez nem igazán lehetséges.

2015. márc. 20. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs szerencséd, azt hiszem, nem csak az első találkozás lesz a két kutyánál a legnagyobb gond.

Van terved arra, mit csinálsz a későbbiekben, ha a meglévő kutyád ellenségesen fogja kezelni a kicsit? Mert előbb-utóbb haza kell vinni mindkét kutyát.

2015. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem tudlak lebeszélni, de nem jó olyan kutya mellé vinni még egyet, amelyik nincs kutyákkal szocializálva, sem megnevelve (ez utóbbit abból gondolom, hogy elfutna - az egyik első és legfontosabb dolog a behívás megtanítása!).

Azért írtam, hogy póráz nélkül, mert pórázon minden kutya kicsit agresszívabb, bátrabb, mint anélkül. De azt javasolnám, hogy előbb a 3 éves kutyust kéne "rendbe tenni" (nevelés, szocializáció), mielőtt jön egy másik, mert így lehet, hogy sok gondod lesz velük.

2015. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válszaitokat, és igazatok is van. Most nem tudom mit tegyek.
2015. márc. 22. 16:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Javaslom, iratkozz be a 3 éves kutyussal egy alap engedelmességi tanfolyamra egy kutyasuliban, nagy hangsúlyt fektetve a szocializációra is és a behívás tanítására. Ha ezt sikeresen elvégzitek, és az életben is megy a behívás, más kutyákkal a játék, akkor jöhet a pici.
2015. márc. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 deus111 válasza:

Pisild le mindkettőt és hagyd, hogy megbarátkozzanaka. Nekem bejönni.


Lee Chang

2015. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!