Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez esetben mi a jobb a kutyáknak?

Ez esetben mi a jobb a kutyáknak?

Figyelt kérdés

A gazda otthon van, mondjuk dolgozik, vagy beteg, vagy akármi, a lényeg, hogy épp nem tud aktívan foglalkozni a kutyákkal. A kutyák kinti-bentiek, van egy szép nagy kertjük.

Mi a jobb a kutyáknak: bent szunyókálni a gazda mellett, vagy kint sertepertélni/szunyókálni az udvaron?


2015. márc. 24. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Udvar.
2015. márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az, ha a kutya számára egyértelmű, hogy a gazda dönti el, mikor lehet bent. Egy kutyának menyország a Gazda mellett szundítani, de kell a kinti mozgás is.
2015. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nevelés szempontjából a 2. válaszolónak van igaza, de én akárhány otthon dolgozó kertes házas gazdit ismerek, mind engedik a kutyának, hogy ki-be mászkáljon. Nyilán nem kelnek fel érte 5 percenként, de mondjuk ha megunja kint egy óra után, akkot beengedik.
2015. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom fajtafüggő. Az enyém, ha otthon vagyok és kizavarom az udvarra, mondjuk napozni, vagy csak úgy, akkor lefekszik a teraszajtó elé összegömbölyödve és nagyon szomorúan néz befele, eszében nincs kint magában játszani, vagy nézelődni. Neki sokkal nagyobb öröm, ha egész nap a seggemben van, amíg otthon vagyok.
2015. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Két kutyám van, az egyiknél nem is kérdés a dolog, mert iszonyú fázós, és ha nincs 30 fok, csak feszítővassal tudom kiűzni a kosarából, akkor is csak 2-3 percre, már nyifog, hogy meg akar fagyni. A másik jól elvan az udvaron (alapvetően kint lakik), nézelődik, házat őriz, szimatol, szunyál, csak időnként beengedem, ha megsajnálom, amit kellemes meglepődéssel konstatál.

2015. márc. 24. 14:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyformán.

A miénk is állandóan velünk akar lenni, tök mindegy, hogy milyen idő van idebent és odakint. De mivel muszáj kint lennie (képes nem piszkítani, csak hogy velünk legyen), ezért kint is van.

De tapasztalatból mondom, hogy nem hiszem, hogy a másik kutyának jó, hogy a fázósabbat beengeditek sokszor, őt meg nem :(

Biztos nagyon megviseli, még ha nem is mutatja. Ha mindkettő tud alkalmazkodni, lehet meg kéne oldani, hogy egyszerre legyenek kint és bent.

2015. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!