Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik a szó szoros értelmébe...

Létezik a szó szoros értelmében buta kutya? Aki egyáltalán nem nevelhető?

Figyelt kérdés

Jelenleg 4 kutyát tartok. 1 palotapincsi ,1 border keverék,egy landsheer ,es egy fila.

A filával van a probléma...5 hónaposan találtam az utcán,le volt soványodva,befogadtam.Rengeteg szeretetet kapok tőle,de tanitani egyaltalan nem tudom.Nem megy a behívás.Ha talál valami érdekeset,pl béka vagy ami mászik a fűbe,nemérdekli hogy hívom.Porazon setalni nem tud,húz ,rángat.Olyan mintha sokszor észre se venne. Esténként viszont mindig bekukkant hozzám a szoba ajtomon,kimegyek megsimogatom,megnyalja a kezemet es elmegy aludni. Agressziot soha nem tanusitott,nagyon szeret engem és hálás,ez látszik rajta. Sokat bújik,igenyli a szeretetet.Vegigjartunk egy 8 hetes tanfolyamot kutyasuliba,es ott is csak 30%ban figyelt ram..de a kikepzovel se nagyon foglalkozott..mért nem tud ram osszpontositani napkozben? Szeretnem ha legalabb az alapokat megtanulna..gyere ide,ul ,fekszik,marad. Csak ennyit szeretnék tőle de nem megy.A suliba is furcsának találták ezt. Mi lehet a gond?


2015. márc. 25. 13:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem létezik buta kutya. Hisz nem a szalagról jöttek le, mint a klónok. Biztosra veszem, hogy mindegyiknek mások a képességei. A természetben a "buta" egyedek valószínűleg kiszelektálódnak, de egy ember mellett ilyen veszély nem fenyegeti őket.
2015. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
42%
Mások a képességei nem egyenlő buta.
2015. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul fogalmaztam, mert nem tudom mennyire használják az intelligencát állatokkal kapcsolatban. Ha az embereknél elismerjük, hogy van aki butább, mások meg zsenik, de akár értelmi fogyatékosok is lehetnek, akkor a kutyánál miért nem szabad? Mert az sértő rá vagy mi? Ő is ugyanolyan élőlény mint mi. Persze mint mondtam nehéz megfigyelni, hisz a vadonban egy "buta" állat biztos nem marad életben és pont ezért nem egyforma okos minden állat, hisz akkor nehéz lenne szelektálni a természetnek.
2015. márc. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem sértő, csak nem volt világos a megfogalmazásod.

Nem kell vérszemet kapni és lepontozni,az a hasznosságra való,nem szimpátia,tetszés nem tetszés kifejezésének módja.

2015. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!