Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem engedi hogy...

A kutyám nem engedi hogy felvegyem ölbe (német juhász) hogyan érjem el nála hogy megengedje?

Figyelt kérdés
2 éves amúgy nem akarok belőle ölebet csinálni de megeshet hogy fel kell vennem. nem morog hanem kapkod harapdál finoman, meg ficánkol ha felakarom venni. Köszi a segítséget!
2015. márc. 26. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ne vedd fel. Ülj le hozzá, ha meg akarod ölelni. A német juhász nagy, biztos kényelmetlen a hátának, gerincének az ölbevétel. Te se szeretnéd már felnőttként, hogy az apukád ölbe vegyen, nem kell mindenáron mindent megtenni egy kutyával, amit csak kigondolsz, még akkor is, ha az láthatóan nem akarja. Ez nem lészükséglet, mint a behívás, egy icipici méltóságot hagyj meg neki.
2015. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig fel kell tudni venni, pl az állatorvosnál!


Álló kutya mellé állj, egyik kezeddel a 2 mellső, másikkal a 2 hátsó lábát öleld magadhoz, picit szorítsd össze, és így emeld fel.


[link] alul az 1. kép

2015. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyakorold vele. Ha megszokja és biztonságban érzi magát a kezedben, menni fog egy idő után.
2015. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen állatorvosnál lenne fontos mert multkor is kérte hogy tegyem fel a vizsgáló asztalra de nem engedte magát. Köszi az eddigi válaszokat!
2015. márc. 26. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól fogod meg? Nem lehet, hogy fájdalmat okozol neki, megnyomod valahol?

Nyalábold át az első lábai előtt a szügyét, és a farkát behajtva nyúlj a feneke alá, hogy elöl-hátul a karod tartsa a súlyát, és úgy emeld meg, ne a törzsét karold át, és ne a lábainál fogva tartsd.

2015. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én legutóbb el akartam tenni a kutyámat az állatorvosnál az asztalra, de azt mondta, ekkora kutyát nem kell feltenni, és ő hajolt le hozzá, úgy vizsgálta.

Az enyém közel 40 kiló, nem igazán bírom már emelgetni(:

De régen, mikor emelgettem, az első lába előtt és a hátsó lába mögött fogtam meg, mint az egyik előző kommentben a képen. Azt a fajta emelést az én kutyám viszonylag jól tűri.

2015. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mekkora??!! Bmeg minek akarsz te németjuhászt hurcolászni???

Max lefogod...de nem kell cipelni a 30 kg kutyákat!! -.-"

2015. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!