Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes testű házőrző juhászku...

Közepes testű házőrző juhászkutyákat, ami küllemre is szép, ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Én a svájci fehér juhászt szerettem volna, de azt nem ajánlották, mert állítólag nem jó házőrző.

#juhászkutya #házőrzės
2015. márc. 26. 12:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%

[link]


Ő azért visszatartó erő, higgyétek el, amikor beindul :)) Itt éppen kozmetika után van. Nekem nagyobb kutya nem kellene, a színe is fekete,okos, a fogás a vérében van, mi kell ennél több ?

Ha sétáltatom, sokan még így is kikerülik, pedig nagyon jól szocializált kutya.

2015. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy innen szemezgethetsz, kérdező!


[link]

2015. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Azert a mudival kapcsolatban annyit megjegyeznek, hogy ezeknek a kutyaknak a harcmodora nem a teli pofaval fogas, hanem a csipkedes, tereles, ami eleg meggyozo tud lenni, raadasul bele sem lehet igazan rugni, hiszen nagyon furge, sokkal jobbak a reflexei, mint az embernek. Vegul is a szurkemarhak tiszteletet is kivivja, pedig azok hatalmas, veszelyes, kiszamithatatlan es gyors allatok.
2015. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Na de a szürkemarha hülye is, lassú is, és nem is tud eszközt használni :) Az ember azért más kategória.
2015. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Na de a szürkemarha hülye is, lassú is, és nem is tud eszközt használni"


Az elso ket allitassal erosen vitatkoznek, az utolso pedig... hat tenyleg nem golyoallo a bundaja, de a komondornak sem az. :)

2015. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
De a komondor úgy is leveri a mudit. Amúgy nem értem, miért pont vele lett összehasonlítva, nem a szürkemarha házőrzési képességei a kérdésesek :D
2015. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A szürkemarha tényleg nem egy delfin, de hogy lassú lenne....Ezt akkor gondold át amikor a gombozott szarvú bika robog feléd és a sinka helytállásán múlik az életed.

Amúgy birka és lúd házőrzést láttam már. Félelmetes volt mindkettő.

2015. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy veszélytelen állat... Jézus, hagyjuk, ha nem akarjátok megérteni, nem fogok erőlködni :D
2015. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem nem kérdéses, hogy ha bárki választhat hogy egy mudihoz vagy komondorhoz mászik be, nem az utóbbit választja.

Az ilyen közepes méretű terelő kutyák max jelzőnek jók. Lehet, hogy oda-oda csíp, de szemből nem támadnak. Elég ha egy rúgás telibe találja és vinnyogva elszalad.


Jelzőnek viszont valóban tökéletes lehet. Csak éppen az ugatást ne keverjük össze azzal, hogy ténylegesen meg is védi a területét.

2015. márc. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az pedig, hogy a színe fekete, nem értem miben befolyásolja a házőrző képességeit. :-) Főleg nem egy térdig érő kutyánál.

A komondor, kuvasz, akbash, abruzzói, dél-orosz, mind-mind fehér, de a kangal, a káj is világos színű. A kaukázusinak is vannak világos, sárgás, barnás egyéb színű egyedei. A mongolok bankharján és az orosz börtönőr kaukon kívül nem is jut eszembe igazán sötét színű pásztorkutya, de még azok sem feketék.

2015. márc. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!