Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet normálisan...

Miért nem lehet normálisan megmondani az árat?

Figyelt kérdés

Kiskutyát szeretnénk majd venni, persze tenyésztőtől. Több tenyésztőt is felhívtam, néhányukat e-mailben is megkerestem és szinte mindenki fel volt háborodva, amikor a kiskutyák áráról érdeklődtem... Mert hogy akinek a kutya ára a legfontosabb, annak ők nem is adnak el kölyköt, meg mittomén... Na jó, nyilván nem az a legfontosabb, de könyörgöm, ha nem tudom, mibe kerül egy kutyus, hogyan dönthetném, hogy meg tudom-e venni vagy sem? Ha nem tudnak egy normális irányárat megadni, akkor én se tudhatom, hogy megengedhetem-e magamnak, elbírja-e a pénztárcám, vagy sem. De most nem?

Volt, aki közölte velem, hogy azokkal a vevő-jelöltekkel, akik már első alkalommal a kölykök áráról (is) érdeklődnek, a későbbiekben egyáltalán nem hajlandóak felvenni a kapcsolatot, mert akinek csak a kutyus ára számít, nem pedig a kutya maga, azoknak ő nem hajlandó kölyköt eladni...

Most nem azért, de amíg nem tudom, mennyit kér érte, mit vitassak meg vele a kutyáról? Lehet, hogy ki se fogom tudni fizetni, akkor meg hiába érdeklődöm a temperamentuma meg a jelleme iránt, ha egyszer úgyse hozom el tőle a végén, mert nincs rá annyim, amennyit ő kérne. Akkor meg miért nem lehet megmondani az árát az elején? Akkor mindkettőnknek sokkal egyszerűbb lenne a képlet, én tudnám, hogy komoly vevő lehetnék-e vagy sem, ő meg nem beszélgetne velem feleslegesen egy órát egy olyan kiskutyáról, amit lehet, hogy meg se tudok majd venni... sokkal könnyebb lenne, ha megmondanák, mennyit kérnek egy kölyökért, nem?

Miért kell pökhendi módon rácsapni az emberre a telefont, ha árajánlatot kér?

Jó, értem én, hogy ezek a kiskutyák nem csak sima kutyák a számára, azt is értem, hogy érzelmi értékük is van, a tenyésztő számára családtagok, tudom, hogy gondosan tenyésztgette, nevelgette őket egészen mostanáig, de ha egyszer pénzért adja (mert hát nyilván nem ingyen osztogatja el a törzskönyves kiskutyáit), akkor miért sértődik meg, ha én meg megkérdezem az árát?


(Direkt nem írtam nevesítve se a tenyésztőket, se a kutyafajtát, mert nem akarom rontani az érintett tenyésztők üzletét, csak kicsit fennakadtam ezen a hozzáálláson)



2015. márc. 28. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Nem gondolod, hogy nem rögtön az ár felől kellett volna érdeklődnöd? Teljesen normális reakció volt ez a tenyésztők felől, én is elküldtelek volna. Oké, hogy fontos az ár, de ne ez legyen már az első kérdése valakinek...
2015. márc. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

1. Gondolom a tenyésztő nicns rászorulva, hogy tőle vásároljatok, így aki rögtön az árat kérdi azzal nem áll szóba, jön másik, komolyabb vevő.

2. Jó napot, kutya kell, hogyé adja? Ilyen mentalitás (jó gondolom nem így kezdted, nem rád akarok ezzel utalni) azt a látszatot kelti, hogy te a legjobb árajánlatot akarod, nem a legjobb kutyát.

3. Az neked semmibe nem kerül, ha először beszélgettek a kutyákról, majd utána tértek az árra. Azzal csak a tenyésztő veszíthet, ha mondjuk azt mondja a végén, hogy x Ft, te pedig sokallod.

4. Lehet azt gondolja (sőt igaz is), hogy egy olyan kutyáért, akit megismertél, beleszerettél hajlandó vagy több pénz is adni. Durva példával: PULI 5000ért eladó. De ha te beleszeretsz egy kutyába, akkor ugyan azért hajlandó vagy simán több pénzt is adni. Bár nem gondolom, hogy a tenyésztők marketingesek volnának :)

5. Egy törzskönyves, különleges kutya kerülhet bőven 100 ezernél is többe. Úgy gondolom, ha tényleg az számít milyen a kutya, akkor ne húzd meg a határt pl 100e Ft-nál. Ha nincs pénzed rá, hogy kiadj érte "bármennyit" akkor inkább menhelyes kutya, vagy kicsit spórolj úgymond. Nekem sem volna pénzem egy fajtatiszta kutyára, valamint egy olyan életre amiben egy kutya is jelen van, így még várok vele. ha a pénz befolyásoló tényező bármilyen kicsi szempontból is, akkor (és bocsi, de saját tapasztalat) nem ajánlok kutyát. Én is majd meg veszek értük, de jobb így, mint nekem is, neki is nélkülöni.

2015. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem ez volt az első kérdésem! Felhívtam, bemutatkoztam, elmondtam, hogy ki vagyok és milyen ügyben keresem, aztán megkérdeztem, hogy van-e vagy lesz-e mostanában új alom és hogy milyen árban vannak ezek a kiskutyák.


Mi mást kellett volna mondanom? Vagy szerinted hogyan kellett volna másképp lezavarnom egy ilyen beszélgetést? Ha azt mondja, 250.000 ft, akkor megköszönöm az idejét és elbúcsúzom tőle, mert annyi pénzem nincs egy kölyökre. Ha azt mondta volna, 150.000 ft, akkor tovább érdeklődöm a kiskutyákról, a szülők eredményeiről, temperamentumáról, stb. De ha nem engedhetem meg magamnak, teljesen felesleges lenne egymás idejét húznunk. Ezért kérdeztem meg az árat, mert hát minek tapogatózzak a sötétben? De erre mindig fel vannak háborodva, hogy nem az a legfontosabb...! Jó, nyilván nem, de az is egy igen fontos szempont, hogy milyen áron adja a kölyköt. Miért sértődik meg, ha én meg rákérdezek?

2015. márc. 28. 12:19
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz egy tenyésztőnek, ha elsőre megmondja, nála milyen összegért lehet kutyát kapni.

Sok vásárolni szándékozó nem a vérvonalat keresgéli, hanem egy adott fajta egy példányát venné meg. Mert az a fajta tetszik neki éppen. Azzal, ha megmondja egy tenyésztő, milyen áron ad kutyát, még nem lesz semmivel sem kevesebb. Hiszen utána úgyis lecsekkolja a leendő vevőt, hogy alkalmas-e a az ő általa tenyésztett kutyának megfelelő gazdája lenni.

2015. márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, neked köszönöm szépen a részletes és hasznos hozzászólást. :) Értem, amit írsz, sok mindenben igazad is van, de ezeknek a tenyésztőknek a hozzáállása számomra mégis furcsa egy kicsit. Személyes találkozásnál úgyis meglátnánk, szimpatikusak vagyunk-e egymásnak, nem kéne rögtön egy telefonbeszélgetés alapján úgy dönteni, hogy nekem nem adnak el kölyköt, mert meg mertem kérdezni az árat.

De igen, abban igazad van, hogy nekem se kerülne semmibe, ha kicsit többet beszélgetnénk a kutyusokról és csak a végén érdeklődnék az ár felől. :) Köszönöm a tanácsodat.

2015. márc. 28. 12:24
 6/14 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek a 3. válaszolóval. A személyes találkozásnál úgyis látná, hogy alkalmas vagy alkalmatlan vagyok-e, nem lenne belőle semmi gond, ha megmondaná az árát.
2015. márc. 28. 12:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján nem az ár volt számodra a legfontosabb, nem értem én sem, miért nem tudják megmondani az árat.

Esetleg ha van még tenyésztő a választott fajtából, keresgélj, valaki csak megmondja valaki, mennyi a kiskutya.

Mikor mi vettünk kiskutyát, személyesen találkoztunk a tenyésztővel, akkor elmondott mindent, beleértve a kiskutya árát.

2015. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
Második vagyok. Sok tenyésztő ezt nem megélhetés miatt csinálja, inkább szenvedély, szerelem, életforma ez. nem gondolom, hogy nekik ebből nagy hasznuk származik. Ezért is zavarhatja még őket a filléreskedőnek tűnő potenciális gazdi. És ezért egyszerűbb neki az, hogy leteszi a telefont, vagy nem válaszol az emailre.
2015. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyökerek. Komolyan, hiába magyaráz mindenki, erre nincs értelmes magyarázat. Nehogymár három telefon meg két személyes találkozás (200 km utazással) után derüljön ki, hogy ők ötszázat kérnek a outyáért, nekem meg csak kétszáz van rá.
2015. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Illetve van egy magyarázat, gondolom adót nem nagyon fizetnek, ezért nem nagyon szeretnek telefonon tárgyalni erről ismeretlenekkel.
2015. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!