Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetne az ilyet illedelm...

Hogy lehetne az ilyet illedelmesen megmondani? Szóval a szomszédok mennek az agyamra, s már annyi méreg van bennem, hogy ha szólnék, normálisan biztos nem tudnám mondani.

Figyelt kérdés
Nincs olyan nap, hogy ne ébresztenék fel a kopácsolásukkal, rohangálásukkal a kicsimet. Ha idegenről lenne szó, kerek-perec megmondanám, viszont a csajszival egy faluban nőttünk fel, kiskorunk óta ismerjük egymást, s tanácstalan vagyok, hogy lehete az ilyen esetet kezelni. Még én érezném magam kellemetlenül, ha szólnék, de már tegynap azt mondtam elég. Reggel fél hétkor húst klopfol, majd hétkor elkez porszivózni, kiabálnak az erkélyen, este pedig mintha felhúznák az ólocipőjüket, s puff neki, maratonfutásba kezdenek felettük 11-ig. Arról nem is beszélve, hogy már terigetni sem merek kintre, mert állandóan lehamuzzák a ruhákat. Van valakinek tanácsa, hogy lehet ezeket szépen, nem sértőn megmondani?
2010. aug. 26. 14:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

hát igy leülve normális hangnemben hogy megértsék. haraggal indulattal semmire se mész.


ilyenkor nem számit hogy ismered régről vagy nem a társasházi együttélési szabályok rá is vonatkoznak.

2010. aug. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy faluban nőttetek fel, és jóban voltatok, akkor szerintem meg fogja érteni hogy a babának pihennie kell, és ne ébresszék már fel.

Hívd meg egy kávéra és beszéljétek meg a dolgokat, ha ő nem normálisan viszonyul hozzád, nem érdekli, akkor nekem sem kell hozzá normálisan viszonyulni...

2010. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Csak ezek olyan alapvető dolgok, hogy egy értelmes nőnek, akinek szintén kisbabája van, miért nekem kell ezeket elmagyarázni? Mert ha egy bunkó parasztról lenne szó, nem mondom, de egy nevelőnőről? S most okoskodjak, hogy jaj, ezeket nem igy kellene csinálni? Nehéz nagyon. Várom a további jó ötleteket!
2010. aug. 26. 15:08
 4/22 A kérdező kommentje:
ja, és szerintem, ők ezeket nem is tudatositják.
2010. aug. 26. 15:09
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
valószínű azért nem érzi problémának,mert neki sosem voltak a feje felett ilyen emberek,sosem voltak rossz szomszédai,így nem érzi gondnak,problémának.hívd át kávézni,teázni és egyszerűen mond el neki,hogy neked és a babádnak túl hangosak.nem e lehetne ezen változtatni.vagy csak kicsit odafigyelni,mert ez nem más,mint odafigyelés.mond el neki,hogy nem akarsz nagy feneket keríteni neki,de amit meglehet beszélni azt miért ne beszélnénk meg.ha ezen megsértődik,akkor nem veled van a baj,igy ne is emészd magad.majd lehiggad.
2010. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

bekopogsz, ha újra elkezdenek zajongani(de rögtön): " Szia ne haragudj,de mi reggel 7 előtt még szeretnénk aludni és ez a ..miatt nem igazán megy.A kisgyerekemnek is aludni kéne még,de folyamatosan felébresztitek.Már nagyon régóta nem szólok,de már nagyon zavartok bennünket ezért kérlek,hogy legyetek kicsit halkabban.Nevelőnő vagy, tudhatod,hogy milyen egy kisgyerekkel." Mivel nem egyedül éltek ott ezért tekintettel lehetne másokra.Mellesleg valahol le van írva,hogy este 9 után nincs hangoskodás(a barátnőméknél ki van írva lent a házirend,amiben ez is benne van...reggel fél8-9 között szabadon lehet tevékenykedni,de előtte és utána már nincs húsklopfolás...).

Tudod néma gyereknem anyja se érti a szavát.Nem várható el tehát,hogy tudja,hogy téged mi zavar,mivel még soha nem szóltál...kehet,hogy azt hiszi hogy nem zavar.

Nyugodtan szólj neki,nem kell a végsőkig tűrni,ha meg is lehet oldani.Nem kell ezt halogatni.

2010. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Muszáj volt kiemelnem a kérdést, mert most is az agyvérzés küszöbén állok. Ez valami nem normális helyzet, hogy egy órája csak azt várom, mikor szakad be a mennyezet, és mikor esnek a fejünkre. Ha most felmennék, minimum fejbelőném őket!!!
2010. nov. 24. 15:58
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog van: Ki kell nyitni a szádat!

Mellettünk felújították a lakást, reggel 5-kor jöttek a munkások, és este 10-kor még mindig dolgoztak. Alig aludtunk, napközben meg pihenés...áhh...nem volt semmi. Sokáig filóztam, hogy szóljak vagy sem, de aztán csak átmenetem, és miután értelmesen megbeszéltük, minden jobb lett. Nem jöttek olyan korán dolgozni, és este is hamarabb elmentek. Nem mondom, hogy így nem volt hangos, de legalább nem az egész napunk ment tönkre.

Ha értelmes a szomszéd, akkor meg fogja érteni!

2010. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez nem egy átmeneti állapot ahogy hallom...

Ne várj azzal, hogy beszélsz vele, mert ez már jobb nem lesz.

Szerintem ezt normálisan ellehet magyarázni.

Egy társas házban mindenkinek alkalmazkodnia kell valamennyire a másikhoz. Nyilván, hogy van egy határ amit ha túllépnek az szóvá kell tenni, mert ha nem teszed lehet, hogy nem is gondolja, hogy ezzel zavar téged, vagy másokat. van ilyen...

2010. nov. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
Szia viszont énis azt tanácsolom hogy, ne hogymár,te szégyeld magadat ! meg legyél zavarba mikor ezt csinálják igen is át kell menni elöszőr szépen de határozotan megkérni őket hogy ezt hagyják abba annyira nem fontos szerintem az a roh..dt takaritás hogy reggel 7 kor már porszivozni kelljen igen is beszélni kell velük egy tömblakásba élnek ahol tekintettel kéne lenniük a másikra!
2010. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!