Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek működik a klikker?

Nektek működik a klikker?

Figyelt kérdés
A kutyám nem nagyon hallgat rám, mindent csak kajáért csinál meg. Sokan ajánlották a klikkert. Kipróbáltam, de így sem figyel rá, nem érdekli. Nektek működik vagy én rontottam el valamit?
2015. márc. 28. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Ha a kutya kajás, akkor a klikkernek kéne működni, mert a klikk a "kaja ígérete". Ha a kaja ígéretét egy vezényszóval kötöd össze (ügyes, okos stb.) "hétköznapi használatra ugyan olyan jó"

A képzés úgy indul (én a jóó szót használom, kicsit nyújtott ó-val), hogy mondod neki, hogy jóó (vagy klikk) és adsz egy falatot. amikor a kutya már érti kezdődhet a képzés. Amikor valamit jól csinált, mehet a jóó (vagy klikk) utána a falat. Sok gyakorlás után 2-3 jóó (klikk) után elég a falat

2015. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak, akik azt hiszik, hogy egy távirányító, olyan szerkezet, amivel megmondhatjuk az állatoknak, hogy mikor- mit tegyenek. Pedig erről szó sincs! A klikker egy tanítási segédeszköz és csak egy dologra való: arra, hogy könyebbé tegye a kommunikációt köztünk és az alany között." (klikker.hu)


Ezt olvasd el: [link]

Böngészd az oldalt! Nem tudom miért ilyen furán hozza be, eddig szép oldal volt, de azért most ez nem számít.. Így is el tudod olvasni :)

Ne úgy állj neki, hogy már is tudnia kell, hisz ez olyan, mintha azt mondanám neked hogy "aklg!" ÉS várnám, hogy csináld, amit kérek, de Te nem tudod miről van szó. Meg kell rátanítani! Ajánlom az oldalt, humorosan fogalmaz. Sok sikert!

2015. márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

"Sok gyakorlás után 2-3 jóó (klikk) után elég a falat""

Ez TÉVES!!!!


Helyesen: Sok gyakorlás után 2-3 jó feladat után mehet a jóó (=klikk), majd a kaja.


MINDEN klikk (jóóó) után jár a kaja!!!!

2015. márc. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Láttam olyan klikkeres bemutatót, ahol a felvezető kezében egyes gyakorlatoknál úgy szólt, mint a gépfegyver, azzal a magyarázattal, hogy a gyakorlatot nagyon kis részekből rakta össze, a falat csak a gyakorlat végé járt.

Kimentem a kutyához, én úgy adom a kaját ahogy te írod (csak a gyakorlat végén van jóó de utána kaja is, közben csak ügyes és tovább megy)

2015. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A klikker mindenkinel mukodik, aki jol hasznalja, ha nalad nem, akkor valamit elrontottal.
2015. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A klikker vélhetően működik (ad hangot, ugye, más funkciója meg nincs). Az, hogy tudod-e jól használni, más kérdés :)

Mi alapján kezdtél el klikkerezni? Csak úgy hallottál róla dolgokat, vagy legalább egy könyvet a kezedbe vettél, ami erről szól?

2015. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az az oldal tényleg jó, nézd meg!! :)
2015. márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, amit te mondasz, az egy más fajta klikkerezési módszer. Másodlagos kondicionált megerősítésként használják ott a klikkert, vagyis a jelentése nem az, ami egyébként lenne, hogy "most jól csináltad, ezért jár a jutalom", hanem az, hogy "jól csináltad, de menj tovább". A végén a feloldás más dicsérő szóval vagy akár dupla klikkel történik. De ez már egy jóval magasabb szint, az alapja ennek is az eredeti klikkerezés. Már az is nehezen megy sokaknak.
2015. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!