Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két napja kaptam egy yorkshire...

Két napja kaptam egy yorkshire terrier kutyust. Most 9 hetes, és még nem vihetem ki nehogy elkapjon valamit (ezt a tenyésztő mondta). Nem tudom hogy hogyan tanítsam szobatisztaságra, eddig a kutyapelenkával próbálkoztunk, de mindig mellé sikerült?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 08:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha megvan minden korához megfelelő oltása simán leviheted. 4 kutyát neveltem fel így és semmi bajuk nem lett!
2015. márc. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most még csak 1 kötelező oltása van. Legközelebb oltatni csütörtökön visszük
2015. márc. 30. 08:16
 3/13 anonim ***** válasza:
Túl van reagálva ez az egész. Kérdezd meg az állatorvosodat, h van-e a környéketeken parvo veszély, ha nincs, vidd ki pár percre, h ott végezze el a dolgát. Régen is így csinálták, sőt, akkoriban még 6-7 hetesen hozták el a kölyköket, mert nem volt törvény, h 8 hetesen lehet csak, és semmi baja nem lett a kicsiknek. A kutyapelenkát felejtsétek el, az inkább öreg, beteg kutyáknak való.
2015. márc. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ!
2015. márc. 30. 08:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne szoktasd pelenkára, mert azzal épp arra tanítod, amire nem kéne: hogy helyénvaló a lakásban a dolgát elvégezni. Vidd le kb. 2 óránként rövid időre. Ha sikerül kint produkálnia valamit, dicséret, játék. Bent pedig takarítás, szó nélkül. Egy jó pár hétig így lesz ez még.

Olyan helyre vidd, ahol nem nagyon járnak kutyák, és ne engedd más kutyák közelébe, amíg nincs meg 3 oltása, de attól még kiviheted.

2015. márc. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. márc. 30. 09:08
 7/13 anonim válasza:
Nekem is yorksim van. Én nem vittem ki é kutya pelenkat se hasznatam egyszerűen hagytam h elvégezze a dolgát ahol szeretne es feltakaritottam és mikor mar ki lehetett vinni kivittem es azota is szoba tiszta
2015. márc. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Milyen környéken laksz? Ha van kertetek, nyugodtan vidd ki. Ha van a környéken egy rész, ahol kevés kutya jár, oda is kiviheted. Lehetőleg ne arra fűfoltra hordd, ahova a fél lakótelep hordja a kutyáit, de ha alapból egészséges a kiskutya és jó tápot kap, nem valószínű, hogy baja lesz.
2015. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A környékünkön elég sok a kutya, szinte minden második háznál van 1. Kertes házunk van, de van egy Golden retriever-ünk aki már 3 éves és kertben van, és van 1 cicánk aki kinti benti cica. A yorki jelenleg a szobámban él (nagy szoba), de egy kicsit sajnálom hogy még nem mozoghat annyit. Viszont féltem kivinni, mert sok a kutya, a szomszédainknak is van.
2015. márc. 30. 12:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a nagy kutyátoknak és a cicának megvannak az oltásai, és vannak féreghajtva, akkor udvarra nyugodtan vidd ki a kicsit.
2015. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!