Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet szétszedni 2...

Hogy lehet szétszedni 2 kutyát ha összeverekednek?

Figyelt kérdés
2 kanom van,(piros nózi mindkettő)eddig még csak kisebb összemorranások voltak,ha az egyik elvette a masiktól mondjuk a játékot..de ha egyszer minden nevelésem ellenére úgy összekapnak hogy már előre látom a bajt,akkor mitcsinaljak? Náluk a hidegviz tuti gyenge módszer...fával sem hiszem hogy szét tudnám fesziteni az állkapcsát..meg hát ember legyen a talpán aki ott dugdossa miközben marják egymást..szóval nincs valami tuti ötlet?
2015. márc. 30. 09:39
 1/9 bollocks ***** válasza:
70%
Ha ez a kérdés felmerült, szerintem azonnal rohanj kutyasuliba. Két kutyám van, mindkettő domináns, de eszembe sem jutna (és nekik sem), hogy összeverekedhetnének.
2015. márc. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jobb lenne a megelőzés: ivartalanítás, nevelés.

Ha szét kell szedni őket, ahhoz 2 ember kellene, ha mint írod, ha hideg víz nem elég: a 2 ember hirtelen elkapja és kirántja mindkét kutya hátsó lábait.

2015. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Két pitet szakértelemmel meg rutinnal tudsz szétszedni, az meg nyilvánvalóan nincs, úgyhogy mi lenne, ha inkább össze se mennének? Ivartalanítás, kutyasuli, legközelebb meg gondolkodj, mielőtt úgy döntesz, hogy olyan kutyákat tartasz, amiket valójában nem tudsz kezelni :)
2015. márc. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
atyauristen...4 eves mindketto !!!!! szerintetek nincsenek megnevelve ha eddig nem volt baj??? de bizony megvannak nevelve normálisan,más kutyákat se bántanak . Viszont megeshet hogy egyszer majd neadjisten összekapnak valamin. Ne mondjatok hogy ez lehetetlen,mert egyik kutyanal sem lehetetlen,még az agyoniskolázott kutyák is össze tudnak kapni. Tehat ha NEADJISTEN ,egyszer mégis megtörténik,akkor mi a teendő. 22 eves lany vagyok ha ez számit.
2015. márc. 30. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak összekapnak valamin, akkor nem fog kelleni szétszedni őket, mert kis hörgés meg nyál, és vége. Szétszedni akkor kell őket, ha konkrétan harapják egymást izomból, de az normálisan tartott-nevelt együtt élő kutyáknál nem történik meg. Miért félsz ettől mégis, ha szerinted meg vannak nevelve rendesen?
2015. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Normális nevelés és tartás mellett összezörrenések, dominanciarendező összekapások lehetnek bármelyik kutyánál, de azt le is rendezik egymás között. Ha nagyobb baj van, akkor ott vagy a tartás (kis hely, nem elég kaja, nem kielégített mozgásigények...), vagy nevelésbeli problémák vannak. Normálisan tartott kutyák ok nélkül nem fognak vérre menő harcot vívni, a kutyaviadalokra vitt piteket is éheztetik, hergelik, azért mennek egymásnak, nem azért, mert ők pitek. Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, ha NEADJISTEN egymásnak ugranak, ott nem a kutyák a hibásak... Ha ide jutottak, annak oka van. Az meg ember legyen a talpán, aki két, okkal problémás pitet egymaga szét tud szedni életre menő harcban...
2015. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel mindkettő saját kutya így azért könnyebb. Ha igazán megvannak nevelve akkor szóra is abba kellene hagyniuk ha megtörténik. Te ismered mindkettőt. Tudod melyik a nehezebb eset. Ha baj van a makacsabbikra koncentrálsz fizikailag és a másikat utasítod szóval. Ha benyúlsz az állcsont alá két oldalt és ott nyomod erősen az nekik is ugyanolyan rossz mint az embernek. Ha van rajta nyakörv azzal is lehet próbálkozni, hogy lefojtod amíg nem enged.

Nekem sajátjaim még nem verekedtek, mindig más kutyával volt probléma. Ha egyedül vagy elég nehéz, de ha tényleg neveltek megoldható. Nekem az ideiglenessel volt ilyen mikor egyedül voltam. Őt akkor könnyebb volt hátulról kikapni, a sajátomra elég volt hangosan, határozottan rászólni. Amint a kutya eresztett már kaptam el a nyakörvét, közben a sajátomnak mondtam, hogy hátráljon. Két lábam között az idi, nyakörvét fogtam és tyúklépésen haladtunk előre. A sajátomat folyamatosan küldtem hátrébb és így értünk el az ajtóhoz. Kinyitottam, beküldtem a sajátot és utána engedtem csak el a másikat.

Nagyon fontos, hogy teljesen nyugodt,határozott maradj és folyamatosan figyelj, mert elég egy másodperc, hogy valamelyik újrakezdje. Abban a pillanatban csattanjon a hangod, ahogy indulna meg bármelyik.

Ha egyik sem hallgat rád, akkor szerintem tehetetlen vagy. Hiába eresztene az egyik, ha a másik nem és fordítva. Tehát teljesen mindegy, hogy ereszt pár másodpercre vagy nem, mert attól az indulat nem múlik el egyikben sem. Ezért kell arra törekedni, hogy bármi történjen, legyen annyi tekintélyed, hogy nem hagynak téged figyelmen kívül.

2015. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én olyat hallottam vagy olvastam,hogy az egyiket ha tudod kikötni és a másikat próbálni leszedni róla.Így ha eresztenek akkor mivel az egyik ki van kötve a másikat fogod nem fognak újra össze menni.De szerintem két pitet ha annyira összeverekednek egyedül nehezen fogod szét szedni.


Ismerősömnél 3 kan kutya 2 szuka(nem pit) élt békésen 5 éven keresztül,utána vmi jött és egymásnak mentek a kanok.Ivartalanítva lettek a 3ból 1-en segített. A másik kettő csatázott tovább.Így forgásban voltak,hogy előkertben az egyik kan és 1 szuka, a hátsóban a 2 kan 1 szuka. Mindig forgásban voltak. Egyszerűen meglátták egymást és hiába a kutyasuli,meg határozott gazdi.Mert ismerősöm az! Verekedést nem tudta megállítani.

2015. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezért kell időben ivartalanítani, meg ha már gáz van, szakmai segítséget kérni. Aki nem merít ki minden lehetőséget, attól nem hangzik túl hitelesen az, hogy "hát nem lehet mit tenni, el kell zárni őket".
2015. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!