Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az araboknál miért vágják a...

Az araboknál miért vágják a kanok fülét?

Figyelt kérdés

Párom Iraq-ban, Kurdisztánban dolgozik, a telephelyükön van 2 kutya. A kannak vágva van a füle. Tök mindegy, milyen fajta, az araboknál a kan kutyák fülét állítólag vágják.

Milyen szokás lehet ennek a hátterében? Biztos, hogy nem fajta miatt, vagy egészségügyi oka van, náluk 2 keverék kis eb van, a kannak vágott füle, a szukának teljes. Miért lehet akkor ez?



2015. márc. 30. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet így különböztetik meg őket vagy éppen többször kerülnek verekedésbe a kan kutyák és így megóvják,hogy a fülük sérüljön.Nem tudom :D
2015. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát meleg éghajlaton a lógó fül nem feltétlen előny. Befülledhet, begyulladhat. Bár ez a szukákat is érinti.

Lehet tényleg, amit az első írt, hogy a kanok bunyósabbak, és így óvják meg őket.

Vagy még Európában is sok helyen tartja magát a felfogás, hogy a kan kutya az "igazi" kutya, ami megérdemli a törődést, a szuka csak szuka. Araboknál ez lehet, hogy fokozottan igaz?.....

2015. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 3 eve elek a Kozel-Keleten, de meg nem lattam olyat, hogy arab kutyat tartott volna, szoval nem tudom.
2015. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez egy fúrós telephely, azt se tudjuk, miért vannak ott a kutyik. Amúgy még kis fiatalok, nagyon aranyosak, csak fura volt hogy mért van csonkítva, és azt mondta az arab sofőrjük, hogy a kanok fülét csonkítják... hogy hányan tartanak kutyát... hát arról fogalmam sincs :)

Viszont akár a bunyózós, akár a meleg, de még a kan a kutya érv is simán elfogadható, furcsa egy nép az arab, csak érdekes ez a szokás és nem tudtuk mivel magyarázni.

Köszi a válaszokat! :)

2015. márc. 30. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!