Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom az 5 hónapos...

Hogyan tudom az 5 hónapos Yorkimat szobatisztává varázsolni. (tömblakásban lakom)?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Óránként-kétóránként le kell vele menni (éjjel is!), hogy elvégezze a dolgát. Ha lent elvégezte, alaposan meg kell dícsérni érte.


Fent a szobában pedig folyamatosan figyelni kell. ha elkezd forgolódni maga körül, keresi a helyet, ahová kipakoljon, akkor futólépésben irány a földszint.


Ha erre nincs idő, akkor megfelelő helyen (pl fürdőben, előszobában) kitett újságpapírra vagy kutyapelenkára irányítani a kutyát, hogy ott végezze el.


Valahányszor jó helyen végezte el, alaposan megdícsérni. ha becsinált, az nem a kutya hibája, hanem a tiéd, büntetni tehát nem szabad érte, pláne nem beleverni az orrát az "eredménybe". Ezzel csak azt éred el, hogy féklni fog, és félelmében újra becsinál.


Ha napközben nem vagy otthon, akkor elég nehéz lesz ezt megcsinálni, és bizony lesz mit takarítanod a kutyád után. Ilyenkor sem szabad megbüntetni. Kicsi még és nem tudja sokáig visszatartani, ő csak enged az ösztöneinek.

2010. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Első vagyok megint.


Eszembe jutott még valami. Én a kutyámnak megtanítottam a pisilni-kakilni szavakat. Anmikor éppen végezte a dolgát, akkor mondogattam neki: pisilj szépen, pisilünk. Odafent is, mielőtt elindultunk, aikor vettem a pórázt, mondtam neki, hogy: gyere, megyünk pisilni. Nagyon hasznos ez a két szó, mert így akár vezényszóra is el tudja végezni a dolgát, ami óriási előny olyankor, ha időre megyünk valahová. :-)

2010. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a jó tanácsokat,de már próbáltam levinni is 2-3 óránként, hiába minden csel, lent vagyunk majdnem egy órát,a parkba tuti nem kell neki, ahogy felérek, már a padlószőnyegen ott is a pisi. A pelust is próbáltuk, ha egyedül van széttépi centis darabokra. Rápisilni, rákakilni nagyon ritkán szokott. Olyankor persze megdicsérem, megjutalmazom, de legközelebb inkább a pelus előtt végzi el 20 cm-rel.

Valamit nagyon rosszul csinálhatok!?

2010. febr. 18. 11:41
 4/6 anonim ***** válasza:

alvás evés ivás játék után vidd le, és addig ne menjetek fel, még nem pisilt! ha lenn pisilt, rettentően dícsérd meg, én még túlzásokba is estem:D jó lenne, ha találkozna kutyusokkal, mikor az én kutyám pici volt, mindent a nagyoktól lesett el, a tied 5 hónapos, elég 3-4 óránként lemenni vele, előbb utóbb rá fog jönni, türelem...:)

"Figyeljünk az árulkodó jelekre , úgy mint a körbeszaglászás vagy a körbe-körbe járkálás. Ilyenkor azonnal ragadjuk meg a pórázt és vigyük ki a kedvenc helyére, ahol könnyíthet magán. Ha ott végzi el a dolgát, dicsérjük meg és jutalmazzuk meg valami finomsággal.


Ha kint végzi el a dolgát, minden alkalommal - rögtön ürítés után - dicsérjük meg . Soha ne várjunk vele otthonig, ugyanis csak így tanulja meg, hogy mi az, amit elvárunk tőle. Legyenek ezek a dicséretek kissé túlzóak, hiszen a kutyus még nem tud a nyelvünkön, csak az eltúlzott hangsúlyokból, gesztusokból különbözteti meg helyes és helytelen cselekedeteit.


Ha már találtunk egy helyet, ahova kutyusunk szívesen jár, ha a "szükség" úgy hozza, akkor térjünk vele vissza mindig ugyanoda . Vigyük el hosszabb sétákra és játsszunk vele, de mindig csak a kétbetűs kitérő megtétele után.


Ha kutyusunknak mégis a szobában sikerül kimennie, feltakarítás után vigyük a "kis csomagot" arra a helyre , ahol eredetileg el kellett volna végeznie a dolgát. A szagfelismerés segít neki beazonosítani a terepet, így hamarabb megjegyzi, hogy mindig oda kell mennie.


Amikor a kiskutya éppen vizel, kommentáljuk a nagy eseményt a "pisil a jó kutyus!" vagy hasonló bátorító kifejezésekkel, így elérhetjük, hogy pár alkalom után csupán a biztató szóra nekiálljon elvégezni a dolgát az általunk kiválasztott és a célra tökéletesen megfelelő helyen.


A következetes gazdi

A kutyust rendszeres időközönként etessük, és mindig jó minőségű, magas tápértékű eleséget kapjon, ezzel is elősegítjük a szobatisztaság megtanulását. Korától függően a kiskutyának naponta 3-4 alkalommal adjunk enni. Ha mindig ugyanabban az időben etetünk, anyagcseréje kiszámítható lesz, és ez a mi dolgunkat is megkönnyíti. Nem érdemes tagadni, hogy egy kutyus szobatisztaságra nevelése bizony fokozott éberséget, sok türelmet és kitartást igényel.


Testi fenyítést soha ne alkalmazzunk a kiskutyánál, ha véletlenül bepisil. Nem érti ugyanis, hogy mi történik és miért, így többet ártunk vele, mint használunk. A leszidás azonban jótékonyan hat, ezt viszont tényleg azonnal meg kell tennünk, mert pár perc elteltével sem tudja már a büntetést a bevizeléshez kötni. Fontos, hogy a büntetésnél mindig legyünk következetesek, és mindig hasonlóan végezzük."


[link]

2010. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáltad már, hogy a kakiját leviszed a parkba, és lenn a füvön megszagoltatod vele? (Tudom, kicsit undi, de van, aki erre esküszik.)

Mivel mosod fel a kakiját a lakásban?

2010. febr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha a padlószőnyegre kakil, felszedés után szőnyeg vagy kárpittisztítóval van feltakarítva. Hetente- kéthetente az egész szőnyeget kitisztítjuk. Ezért nem értem, hogy mért érez késztetést a szőnyegre végzéshez. A saját szagmintája van a peluson, és azt is odatettem, ahová a legszívesebben jár wc-re a lakásban.
2010. febr. 18. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!